הקרב של לפיד על התואר האקדמי

המועצה להשכלה גבוהה תבדוק את הליך קבלתו של הפוליטיקאי החדש ללימודי הדוקטורט באוניברסיטת בר אילן. לפיד התקבל למרות שאין לו תואר ראשון. על פי הודעת האוניברסיטה לפיד התקבל על סמך הישגיו הספרותיים והעיתונאיים כמו רבים אחרים. "מישהו מוטרד מכניסתי לזירה הפוליטית, השאלה היא מדוע", כתב לפיד בפייסבוק

הקרב הבא של לפיד - על התואר (חדשות 2)

יריביו הפוליטיים של יאיר לפיד מתחילים באיסוף חומר מודיעיני על המועמד החדש. לאחרונה התקבלה פנייה למועצה להשכלה גבוהה על מנת לבדוק את תהליך קבלתו של לפיד ללימודי תואר שני ושלישי באוניברסיטת בר אילן, לכאורה בניגוד לתנאי הקבלה הרשמים. לפיד התקבל לתכנית היוקרתית "בפרשנות ותרבות" למרות שאין לו תואר ראשון, ולתכנית המדוברת מתקבלים רק סטודנטים שסיימו תואר ראשון בהצטיינות.

בהודעת המועצה להשכלה גבוהה נכתב כי אין קבלה לתואר שני ללא סיום תואר ראשון אך ניתן ללמוד קורסים בודדים במעמד של תלמיד שלא מן המניין. המועצה להשכלה גבוהה פנתה אתמול לאוניברסיטת בר אילן בדרישה לקבל את התייחסותה, כך מפרסם העיתון "הארץ".

אוניברסיטת בר אילן מסרה ל"הארץ" כי לפיד התקבל לתכנית היוקרתית על סמך הישגיו הספרותיים והעיתונאיים. "מר לפיד התקבל ללימודים לתואר שני במסלול המיועד לחסרי תואר ראשון שלהם הישגים בולטים התחום שבו הם מבקשים ללמוד", נכתב בתגובה. "מר לפיד עמד בכל הדרישות והוא אינונו הסטודנט היחיד הלומד במסלול זה".

לפיד עצמו הגיב לדברים בעמוד הפייסבוק שלו ואמר: "אני לא מתרגש מהעניין, ויש בו אפילו צד חיובי. מישהו מוטרד מכניסתי לזירה הפוליטית, השאלה היא מדוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק