השר יעלון: "לפיד לא ממלא את הנחיות ראש הממשלה"

על רקע המשבר החמור בקואליציה, מותח שר הביטחון ביקורת חריפה על שר האוצר. "כתוצאה מההתנהלות הזאת ייפגע הביטחון, זה חוסר אחריות", אמר יעלון בריאיון לחדשות 2. "הקדמת הבחירות אינה רצויה, אבל אם זה יימשך כך – עדיף ללכת לבחירות כמה שיותר מהר"

למרות הדיונים הערכיים על חוק הלאום והמחלוקות סביב תקציב המדינה, נדמה הנושא המרכזי שמעסיק את נבחרי הציבור בישראל בימים אלה הוא הקדמת הבחירות. על רקע הקרע הגובר בקואליציה, תוקף היום (ראשון) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בחריפות את שר האוצר לפיד. בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי" האשים יעלון: "שר האוצר לא ממלא את הנחיות ראש הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקדמת הבחירות היא לא דבר רצוי משום שיציבות שלטונית היא חלק מהחוסן הלאומי שלנו ובחירות תכופות לא משדרות יציבות", אמר יעלון. "מאידך, במצב הנוכחי אי אפשר להמשיך. יש פה כנראה קואליציה לא טבעית וממשלה שיש בה הפתעות חדשות לבקרים. דברים שמסכמים לא מקוימים ואם זה יימשך כך, עדיף ללכת לבחירות כמה שיותר מהר".

את מרב הביקורת של יעלון סופג, כאמור, שר האוצר לפיד, וזאת בעקבות המחלוקת בין השניים בנוגע לתקציב הביטחון. "סוכם על תוספת של 6 מיליארד שקלים, ואז האוצר באיזשהם תרגילים חשבונאיים רוקן את התוספת מתוכן", אמר.

"האוצר רצה שנשלם גם את חלקו וזה בלתי אפשרי", הדגיש יעלון. "לא התאמנו כמו שצריך, מילואים לא גויסו כמו שצריך ועכשיו מחזירים אותי לתקציב עוד יותר קשה מ-2014 בניגוד לסיכום עם ראש הממשלה? ראש הממשלה סיכם תקציב של 57 מיליארד בלי טריקים ובלי שטיקים. כתוצאה מהתנהלות הזאת הביטחון ייפגע. כך אפשר לנהל מדינה? זה חוסר אחריות".

שר הביטחון התייחס גם לביקורת שמתח השר לפיד על ראש הממשלה בסוף השבוע. "זה דיבור של שר בממשלה? זה דיבור של אופוזיציונר שתוקף את הממשלה", אומר יעלון. "אתה חושב שהיא לא מתפקדת? בבקשה, תעזוב את הממשלה".