לבני: ממש לא משנה לי אם מופז יעזוב

ציפי לבני עולה להתקפה. בריאיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתונות", משגרת יו"ר קדימה חצים לעבר רה"מ ("לא הייתי מאריכה את חוק טל"), יורה אש לכיוון מופז ("שאול עוד לא השלים עם הפריימריז הקודמים") ותוקפת גם את יאיר לפיד: "לא קוראת כל דבר בפייסבוק וציוץ בטוויטר. מי שרוצה להחליף את הממשלה הזאת צריך להחליט"

ימים ספורים אחרי שהודיעה על הקדמת הפריימריז בקדימה, ציפי לבני מרגישה מלאת אנרגיות לקראת הקרב על ראשות המפלגה. בריאיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתונות", אומרת יו"ר האופוזיציה: "זה לא הקרב האחרון שלי. קרבות עושים לי טוב, אני אדם מאוד ממוקד משימה ואני יודעת מה צריך לעשות. אני לא רוצה שקדימה תרד לבוץ הפוליטי, הפריימריז צריך להיות מהיר וקצר".

"הקרב הזה לא אישי, אני לא ארד לביצה הזאת", אומרת לבני כשהיא נשאלת על יריבה הגדול, ח"כ שאול מופז. "אני לא מתכוונת להתנהל ככה, באנרגיות האלה של כעסים, אני לא שונאת אותו. בסופו של דבר זה מאבק על הנהגת התנועה. שאול עוד לא השלים עם הפריימריז הקודמים. מבחינתי זה ממש לא משנה אם הוא יישאר או לא אחרי הפריימריז, עד כדי כך. ביום שאני אנצח, מי שירצה להצטרף ולתרום - אשמח, אבל אני לא זקוקה להתחייבויות מראש".

על ההתבטאות של יאיר לפיד בדף הפייסבוק שלו, שם כתב כי "אין שום סיכוי שאצטרף לקדימה", הגיבה לבני בביטול ואמרה: "מי שרוצה להחליף את הממשלה הזאת צריך להחליט אם הוא שותף למשימה הזו יחד איתי, או האם מפלגים את הקבוצה הזאת. אני לא קוראת כל דבר בפייסבוק וכל ציוץ בטוויטר".

"אני לא הייתי מאריכה את חוק טל"

לבני מסבירה את הסיבות להישארותה הפוליטיקה: "זאת השליחות שלי. יש לי משימה, הפוליטיקה זה לא מאני עושה בתור מקצוע - זאת שליחות. אופוזיציה זה דבר מתסכל. אני יודעת מה צריך לעשות ואני יודעת מה הכיוונים שצריך ללכת. למשל, אם אני הייתי ראש הממשלה - חוק טל לא היה מובא להארכה בישיבת הממשלה מחר בבוקר".

"אני לא בובה על חוט, אני בפוליטיקה כי אני יודעת איך להוביל את מדינת ישראל", משיבה לבני לטענות נגדה. "אני לא תוצר של יחסי ציבור. קדימה צריכה להראות את פניה המחודשים ואת האידיאולוגיה שלה, וללכת לבחירות כאפשרות היחידה להפיל את נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק