יאיר לפיד תוקף בפייסבוק: "קדימה? פוליטיקאים ציניים"

יאיר לפיד מבהיר הלילה לתומכיו בפייסבוק, בחריפות, שאין בכוונתו להצטרף למפלגת קדימה שתלך לפריימריז בסוף מרס. "חבורה של פוליטיקאים ציניים שנפלטו ממפלגות אחרות, אין שום דרך שאצטרף אליהם - מספיק ברור?"

הסטטוס של לפיד בפייסבוק (פייסבוק)

יאיר לפיד ממשיך ליצור קשר עם תומכיו דרך הפייסבוק ומבהיר הלילה - בתקיפות - את עמדתו בנוגע למפלגת קדימה. בהודעה שפירסם הוא מבטיח: "אין שום סיכוי שאצטרף לקדימה".

לאחר שציפי לבני קראה אתמול ללפיד להצטרף למפלגה, הוא הדגיש שלא נכנס לפוליטיקה כדי לחבור לשורות קדימה. בדף הפייסבוק שלו כתב בנחרצות:

"צריך כנראה להבהיר משהו: אין שום סיכוי שאצטרף ל'קדימה'. מדובר בחבורה של פוליטיקאים ציניים שנפלטו ממפלגות אחרות שאין לאף אחד מושג במה - אם בכלל - הם מאמינים, ואין שום דרך או תסריט שאצטרף אליהם. מספיק ברור?".

לבני התייחסה אתמול ל"שחקני החיזוק" שהצטרפו לזירה הפוליטית - ובראשם לפיד. "אני כמובן ערה לשינויים הפוליטיים שמתרחשים מחוץ לקדימה. הבחירות במדינת ישראל הן כבר לא אופק רחוק אלא מתחילות להתקרב. יש אחריות לכל אחד מהשחקנים החדשים בגוש הציוני. לפיד מנסח היטב גם את מצע קדימה", היא אמרה.

יו"ר האופוזיציה ניצלה את ההזדמנות כדי לקרוא, פעם נוספת, לעיתונאי הפורש לחבור אליה. "אם אנו שותפים לאותו הרעיון יש לנו אחריות", היא הצהירה.

על מה שעתיד להתרחש היא ניבאה: "אפשרות אחת היא שהכניסה שלו תחזק את הקבוצה שרוצה להחליש את הממשלה ואפשרות שנייה היא שזה יחליש ויפצל את אותו המחנה. אני מתכוונת להוביל את כל מי ששותף לרעיון של הרוב הציוני, ובכלל זה יאיר לפיד, לממשלה הבאה - כי יש רק מועמד אחד".

פריימריז קדימה: בחודש מרס

"ביום שלישי, 27 במרס, יתקיימו פריימריז בקדימה" - כך הכריזה ביום רביעי בבוקר יו"ר האופוזיציה ציפי לבני במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה בבית המפלגה בפתח תקווה. נוסף על כך, היא השיבה במרומז להאשמות נגדה מצד יריבה למרוץ על ראשות התנועה, ח"כ שאול מופז, שתקף אותה קודם לכן בחריפות.

מופז הכריז בבוקר יום רביעי על התמודדותו על ראשות תנועת האופוזיציה והצהיר כי "לבני סיימה את תפקידה כיו"ר קדימה ונגרמו נזקים כבדים מאוד מההתנהלות החלשה והמגומגמת שלה".

בתגובה מרומזת על הדברים אמרה לבני: "זה לא סוד שמאז הפריימריז הקודמים היה מי שביקש שידור חוזר. כדי שקדימה תהיה מוכנה לבחירות, אני לא אתן לפוליטיקה קטנה וקטנונית להרוס לאזרחי ישראל את התקווה שהם זקוקים לה. האחריות העודפת שיש לי חייבה אותי להגיד את מה שנכון, ומה שנכון היה שקדימה תתאחד מול הממשלה הזאת ובביקורת עליה. אמרתי שאקדים את הפריימריז לפי מה שטוב לקדימה. אותה האחריות מחייבת אותי כיום להקדים את הפריימריז למועד האפשרי המוקדם ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק