שר הפנים אלי ישי: "שרדנו 2,000 שנה בלי צבא ושב"כ"

למרות שהתנצל בפני המשפחות השכולות על ההתבטאות שלו בנוגע למלחמת לבנון השנייה, ממשיך שר הפנים אלי ישי להתבטא בצורה שנויה במחלוקת. "הם ימשיכו לדבר ואנחנו נמשיך לעשות, הם ידברו נגד ואנחנו נמשיך לעשות בעד, הכל בזכות התורה", אמר ישי

לאחר הסערה שפרצה סביב דבריו של שר הפנים אלי ישי שאמר כי "האמונה היא שניצחה את מלחמת לבנון השנייה", הוא תוקף - הפעם את התקשורת. "לא יעזור להם שום דבר - הם ימשיכו לדבר ואנחנו נמשיך לעשות, הם ידברו נגד ואנחנו נמשיך לעשות בעד, הכל בזכות התורה", הדגיש ישי.

אתר "כיכר השבת" הביא את דבריו של ישי, בכנס תורני שנערך אמש בבני ברק במהלכו התייחס לפרשה. "אלפי שנים, עוד לפני שקמה המדינה, כל אחד היה במקום אחר בעולם, במרוקו, עירק, תוניס, תימן ופולין. בלי מדינה, בלי צבא בלי שב"כ, בלי כלום, העם היהודי שורד את כל 2,000 השנים הללו מחורבן הבית השני ועד היום. מה שמר על עם ישראל? תורת ישראל, בלי תורת ישראל אין קיום לעם ישראל", אמר ישי.

שר הפנים הוסיף: "ראש הממשלה, שרים ונכבדים באים לשמוע את מוצא פיו של הרב עובדיה יוסף, והוא לא היה במודיעין ולא היה בשב"כ ולא במוסד, ואינו מכיר את כל הדיונים הפנימיים הסודיים והרגישים. אבל בסוף באים לשמוע אותו".

"אין יותר אוהבי ישראל כמו לומדי תורה"

"יש הרבה סיפורים שאני לא יכול לומר אותם, התייעצויות מאוד מורכבות, מה שמרן אמר ועשו, הייתה הצלחה אדירה, ואיך מרן יודע לומר את הדברים הללו? מתוך לימוד התורה", גילה ישי וציין: "אין יותר אוהבי ישראל ואוהבי חיילי צה"ל, אשר מתפללים ולומדים לשלומם ולרפואתם כמו לומדי התורה".

שר הפנים התייחס בזלזול לתקשורת ואמר: "מחר עוד יגידו בתקשורת, הזכרתי את נחשון בן עמינדב יגידו שאני מעודד אנשים להתאבד. כמו שאמרו היום, דיברתי על אמונה, אמרו שאני נגד חיילי צה"ל. לא יעזור להם שום דבר. הם ימשיכו לדבר ואנחנו נמשיך לעשות, הם ידברו נגד ואנחנו נמשיך לעשות בעד, הכל בזכות התורה".

ישי: דבריי סולפו, אך מתנצל בכל זאת

אתמול סירבו המשפחות השכולות להירגע מהסערה שעורר שר הפנים. "הדברים האלה הם דברי הבל. נפגעתי כאב שכול, אך גם כלוחם שלחם במלחמות ישראל", אמר צביקה גולדמן, אביו של סמ"ר נועם גולדמן ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה.

בריאיון מיוחד לתכנית "שש עם", הוסיף גולדמן: "נועם בני האמין באלוהים יותר ממני, הוא היה צם ביום כיפור. לפי הקונספציה של ישי, צריך רק לבנות בתי כנסת ולהתפלל. לא צריך להגדיל את תקציב הביטחון. הוא אומר שאנחנו מטומטמים. בשביל מה לצאת להילחם? צריך לשבת בבית הכנסת ולהתפלל לשמים".

"זה בורות, זה טמטום, זה ביטוי מגעיל", מוסיף גולדמן. "גם התנצלותו היא מגעילה ומביישת. הוא לא נסוג בו מאף מילה. הוא לא מזכיר בה אפילו את המילה 'צה"ל'. הוא צריך להתנצל לא רק בפני המשפחות - הוא צריך להתנצל בפני ילדינו. מה יגיד הנכד שלי שבעוד כמה שנים יגיע לצה"ל? שיילך להתפלל או להתגייס?".

שר הפנים ישי התארח אתמול באולפן "שש עם", והתייחס לתגובה החריפה של המשפחות השכולות לדבריו. "כל מי שמדבר נגד חיילי צה"ל הוא אדם מטורף", הדגיש ישי בפתח דבריו. "לולא החיילים הקדושים האלה לא היינו חיים פה. לולא צבא הגנה לישראל ולולא כוחות הביטחון - לא היינו עושים זאת (מנצחים המלחמה). יחד עם זאת, אסור לקחת ממני את האמונה. עם ישראל חי בזכות אמונה - שום עם בעולם לא שרד את מה שהעם שלנו שרדנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק