טיבי: "אין דבר הנעלה יותר מהשהיד"

הסערה הבאה של חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל: אחמד טיבי השתתף בשבוע שעבר בכינוס של הרשות הפלסטינית ובירך את משפחות השהידים. "אין ערך נעלה יותר מאשר המוות על שם אללה", הוא אמר. "השהיד הוא סמל המולדת". צפו בדברים

צפו בדברי טיבי, בשבוע שעבר (PMW)

הסערה הבאה מבית היוצר של אחמד טיבי: בשבוע שעבר השתתף חבר הכנסת (רע"מ-תע"ל) בכינוס שערכה הרשות הפלסטינית לרגל "יום השהיד" והתייחס לחשיבות המוות על שם קידוש אללה. קטע מהדברים, ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, הופצו על ידי הארגון "מבט לתקשורת פלסטינית" (PWA), שעוסק בניתוח כלי התקשורת הפלסטיניים.

"בהיסטוריה של העמים ובמאבקיהם השהיד הוא התפארת", מתועד ח"כ טיבי אומר בכינוס. "אין ערך נעלה יותר מאשר השהאדה (המוות למען אללה). השהיד הוא אשר פורץ את הדרך ומשרטט בדמו את הדרך לחירות ולשחרור. השהיד הוא סמל המולדת. ברכות לאלפי השהידים במולדת ובניכר וברכות לשהידים שלנו ושלכם בתוך הקו הירוק - אלה שהכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, בעוד שאנו אומרים כי אין דבר נעלה יותר מאלה שמתו למען המולדת".

בעקבות הסערה שמעורר הסרטון ברשת, הגיבה הערב לשכתו של טיבי לדברים: "יש בורות לגבי המוסד 'שהיד' בעברית ובתקשורת. 'שהיד' הוא קורבן שנופל בהגנה על המולדת ונהרג על ידי חיילי הכיבוש. לכן הוא קורבן נעלה. ח"כ טיבי הזכיר בצורה מפורשת את שמותיהם של השהידים שנהרגו על ידי כוחות הביטחון הישראליים והעלה אותם על נס. כך הוא ימשיך לעשות".

אמש: גורש מהדיון אחרי ההרחקה 

אמש, רגע לפני שעונש ההרחקה שהושת עליו בשל "נאום האינסטלציה" נכנס לתוקף, סיפק ח"כ טיבי כמה רגעים נוספים של מבוכה לכנסת. טיבי הורחק לשבוע ימים מהמליאה, בעקבות הנאום התקיף שנשא נגד ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו), על רקע תקרית השלכת כוס המים.

טיבי נשא נאום בן דקה במליאה, שבשיאו הורה סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק וקנין מש"ס, להוציא אותו מהאולם. הוא אמר: "הכנסת הזאת לא מוסיפה לי כבוד. אני מוסיף לה כבוד". וקנין השיב לו: "אתה לא מוסיף כבוד לאף אחד".

טיבי הגיב בזעם ודרש מווקנין שלא להפריע לו להמשיך לשאת את דבריו. "אפסיק אותך מתי שאני רוצה", הטיח בו וקנין - והוסיף: "אין לך זכות להטיף פה מוסר. דבריך הם בושה לכנסת, תסגרו לו את המיקרופונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת