אלי ישי מתגונן: "מי שמדבר נגד צה"ל - מטורף"

ביום שאחרי התבטאותו מעוררת המחלוקת של שר הפנים אלי ישי על "האמונה שניצחה את מלחמת לבנון השניה", המשפחות השכולות מסרבות להירגע. "בשביל מה לצאת להילחם? צריך לשבת בבית הכנסת ולהתפלל לשמים", אומר אב שכול שאיבד את בנו במלחמה. ישי מצדו מבהיר: "הניסיון לסלף את דבריי הוא ציני ומרושע"

המשפחות השכולות מסרבות להירגע מהסערה שעורר שר הפנים וסגן ראש הממשלה אלי ישי, בהתבטאות שהשמיע אמש לפיה צה"ל ניצח במלחמת לבנון השניה הודות לאמונתו. "הדברים האלה הם דברי הבל. נפגעתי כאב שכול, אך גם כלוחם שלחם במלחמות ישראל", אומר הערב צביקה גולדמן, אביו של סמ"ר נועם גולדמן ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה.

בראיון מיוחד לתכנית "שש עם", הוסיף גולדמן: "נועם בני האמין באלוהים יותר ממני, הוא היה צם ביום כיפור. לפי הקונספציה של ישי, צריך רק לבנות בתי כנסת ולהתפלל. לא צריך להגדיל את תקציב הביטחון. הוא אומר שאנחנו מטומטמים. בשביל מה לצאת להילחם? צריך לשבת בבית הכנסת ולהתפלל לשמים".

"זה בורות, זה טמטום, זה ביטוי מגעיל", מוסיף גולדמן. "גם התנצלותו היא מגעילה ומביישת. הוא לא נסוג בו מאף מילה. הוא לא מזכיר בה אפילו את המילה 'צה"ל'. הוא צריך להתנצל לא רק בפני המשפחות - הוא צריך להתנצל בפני ילדינו. מה יגיד הנכד שלי שבעוד כמה שנים יגיע לצה"ל? שיילך להתפלל או להתגייס?".

ישי ממשיך להתגונן: דבריי סולפו, אך מתנצל בכל זאת

שר הפנים ישי התארח הערב באולפן "שש עם", והתייחס לתגובה החריפה של המשפחות השכולות לדבריו. "כל מי שמדבר נגד חיילי צה"ל הוא אדם מטורף", הדגיש ישי בפתח דבריו. "לולא החיילים הקדושים האלה לא היינו חיים פה. לולא צבא הגנה לישראל ולולא כוחות הביטחון - לא היינו עושים זאת (מנצחים המלחמה). יחד עם זאת, אסור לקחת ממני את האמונה. עם ישראל חי בזכות אמונה - שום עם בעולם לא שרד את מה שהעם שלנו שרדנו".

"כל הניסיון לייחס לדברים שאמרתי משהו אחר - הוא ניסיון מרושע וציני", הדגיש שר הפנים. "העם היהודי שורד בזכות האמונה, תורת ישראל ובורא עולם. עיוותו את דבריי, פרשנו אותם וסילפו אותם כאילו אמרתי משהו נגד המשפחות השכולות. אני מתנצל על כל מקרה שדברים שלא אמרתי פורשו שלא כיאות. נוח, טוב ומאוד פופולרי לתקוף אדם עם כיפה. זה היה לי קשה יותר מאסון הכרמל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת