ישי האשים חיילים חילוניים בהפסד בלבנון - והתנצל

אחרי שעורר זעם ציבורי נרחב, פרסם שר הפנים הודעת התנצלות על קטע הווידאו שבו הוא תועד מסביר כי ישראל נחלה מפלה ב-2006 בשל "חיילים שלא התפללו ולא נשאו עיניהם לאלוהים". עם זאת הוא הבהיר: "ברור לנו שהניצחונות במלחמות ישראל תלויות באמונה שלנו בבורא עולם"

אלי ישי. הכפיש - והתנצל (חדשות 2)

אחרי שטען כי צה"ל נחל מפלה במלחמת לבנון השנייה בגל החיילים החילוניים שבו, שלדבריו "לא התפללו ולא נשאו עיניהם לאלוהים", פרסם שר הפנים אלי ישי הודעת התנצלות על ההתבטאות - שעוררה זעם רב בציבור.

בקטע וידאו שפורסם נראה ישי מטיח בקולו את ההאשמות הקשות, ולמרות זאת - טען בתגובתו: "המשפחות השכולות והנופלים הם דבר קדוש לעם ישראל והדברים שצוטטו הובאו במגמתיות מכוונת ואינם נכונים".

עם זאת, הוא הבהיר כי "כאנשים מאמינים, ברור לנו שהניצחונות במלחמות ישראל תלויות באמונה שלנו בבורא עולם".

הסרטון שבו נחשפה התבטאותו של ישי צולם בהילולה שקיים בתחילת השבוע הרב ראובן אלבז, העוסק בהחזרה בתשובה. שר הפנים עמד שם על ההבדלים, לראייתו, בין מצב הצבא במלחמת ששת הימים לעומת זה של ימי מלחמת לבנון השנייה.

"בששת הימים כל מדינות ערב נלחמו נגד עם ישראל. על כל חייל יהודי היו לפחות מאות חיילים אם לא אלפים. על כל טנק - מאות טנקים. על כל מטוס - מאות מטוסים", אמר ישי - והוסיף: "שימו לב איזה נסים ונפלאות: היינו אז הצבא הכי חלש במזרח התיכון. לא היה לנו שום סיכוי לנצח. פתאום כולם ברחו ועם ישראל ניצח".

לעומת זאת, במערכה נגד חיזבאללה ב-2006 הייתה, לראיית ישי, תמונה המצב שונה בתכלית. "היינו אז הצבא הכי חזק במזרח התיכון", הסביר שר הפנים. "תראו מה קרה במלחמת לבנון השנייה. ההבדל הוא שבמלחמת ששת הימים כל יהודי ויהודי שהלך למלחמה והלך לקרב הרים את העיניים לבורא עולם". ישי האשים כי במערכה מול חיזבאללה - "הקדוש ברוך הוא אמר לנו: כוחי ועוצם ידיי? בוא נראה מה יהיו התוצאות. כשכל מדינות ערב נגד העם היהודי, מה שיציל את העם היהודי זה לומדי התורה והתשובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת