אלמוני בשיחה עם מוקד 100: ארצח את השר אהרונוביץ'

במוקד 100 במחוז תל אביב התקבלה שיחה ובה הושמע איום ברצח נגד השר לביטחון פנים אהרונוביץ'. הרקע לא ידוע, צוות אבטחת השר ומשטרת ישראל פתחו בחקירת האירוע. האירוע מצטרף לאיומים שהתקבלו בפייסבוק על חייהם של רה"מ נתניהו ושל יאיר לפיד

השר אהרנוביץ'. איומים על חייו (חדשות 2)

נמשך גל האיומים על אישי ציבור: במוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב התקבלה שיחה ובה הושמע איום ברצח נגד השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. הרקע לשיחה אינו ידוע. צוות אבטחת השר ומשטרת ישראל פתחו בחקירת האירוע.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר דוברו של השר אהרונוביץ' כי "בשעה האחרונה התקשר אדם דובר עברית למשטרת ישראל, ואמר שבכוונתו לרצוח את השר. מיד לאחר השיחה, פנתה אלינו המשטרה. צוות האבטחה של השר ממשיך לעשות את עבודתו הנאמנה ולשמור עליו".

לפני כחודש הביע השר שאמון על ביטחון הפנים בישראל, חשש עמוק מקיומו של רצח פוליטי נוסף בישראל. לדבריו, אסור להתעלם מהאיומים שנשמעים נגד בכירים במערכת הפוליטית בישראל, ויש לפעול נגדם במלוא הרצינות. השר התייחס לאפשרות של מימוש האיומים במסגרת דיון שנערך בכנסת, בעקבות שאילתה שהגיש חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג (העבודה). הדיון התמקד בפעולות המכונות "תג מחיר" נגד פעילת "שלום עכשיו" חגית עפרן לפני כשבועיים.

אהרונוביץ' אמר כי "על המשטרה והשב"כ להיות ערניים, ולהתייחס לכל מידע ומימין ומשמאל הקשת הפוליטית". אהרונוביץ' הדגיש במליאת הכנסת כי יש להתייחס ברצינות לאיומים.

איומים גם נגד נתניהו ולפיד

רק לפני יומיים "זכה" ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיומים על חייו בפייסבוק. צעיר הגיב לדברים שכתבו מפעילי הדף הרשמי של נתניהו בנוגע לשביתה, ואמר כי "אני הולך להרוג אותך יחתיכת זבל..אתה לא מתאים להיות ראש הממשלה..אתה תהיה בתוך קבר ליד רבין ימח שמו בקרוב!!!אין מקום בעולם לאנשים כמוכם....אתה אוהב את הערבים יותר מהיודים ימינייק!!" (שגיאות הכתיב במקור).

בעקבות הדברים התעוררה סערה בדף הפייסבוק, וגולשים רבים מיהרו לגנות את המעשה. אחד הגולשים הגיב לדבריו של הצעיר: "עוד שעה אתה במגרש הרוסים", וגולש אחר הציע לכותב למצוא עורך-דין במהרה. ככל הנראה הסיבה לאיומים היא פעילות הממשלה ופינוי המאחזים בשבועות האחרונים.

גולש ללפיד: יקרה לך מה שקרה לרבין

בשבוע שעבר פרסם העיתון "מעריב" הודעה שכתב צעיר על קיר הפייסבוק של לפיד, תוך גם אזכור רצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

בהודעה שכבר הוסרה מהאתר נכתב (שגיאות הכתיב במקור): "אתה ממזר בן ממזר וזה הבעיה. אין לך תקנה. אם היית ממזר סטנדרטי היית אולי יכול להשתנות, אבל אם אבא מלוכלך ורקוב כמו שלך, שעליו נאמר 'יימח שמו וזיכרו' אין לך באמת שום תקנה".

א' המשיך וכתב: "וואלה תאמין לי אם אני רואה אותך בא לי להרוג אותך, אתה אנטישמי שונא ישראל, דינך מוות, וכל המיישם זאת יבורך, חבל שתלך מול מר בנימין נתניהו כי מה שיקרא זה יהיה מאוד מאוד דומה למה שקרא ליצחק רבין, בינתיים שלום ולא להתראות. נ.ב. מר בנימין נתניהו האחד והיחיד לתמיד!!"

בהמשך הוסיף א' תגובה שנייה על הקיר של לפיד בפייסבוק לפיה אין בדברים שכתב כוונה להסית לרצח או לפגיעה בלפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת