"ניסיונה של לבני תלוש מהמציאות"

יריביה הפוליטיים של יו"ר קדימה ציפי לבני לא נותרו אדישים להחלטתה להקדים את הבחירות הפנימיות במפלגה ומיהרו לתקוף: "נסיונה של יו"ר קדימה להציג עצמה כמי שתפיל את נתניהו מכסאו, הוא נלעג ותלוש מהמציאות", אמרה יו"ר מפלגת העבודה שלי יחמוביץ'

הכרזתה של יו"ר קדימה ציפי לבני על הקדמת הפריימריז לחודש מרס, זוכים לתגובות מצד יריביה הפוליטיים בית ומחוץ למפלגה. ח"כ מאיר שטרית הודיע כי הוא שוקל להתמודד לראשות קדימה מול לבני וח"כ שאול מופז, שהכריז מוקדם יותר על כוונתו להתמודד בבחירות הפנימיות.

"אני שמח שציפי ליבני סוף סוף הבינה כי 'קדימה' צריכה לבחור מנהיגות חדשה במטרה למנוע את הידרדרות המפלגה במפה הפוליטית", אמר שטרית. "אני בהחלט רואה את עצמי כיו"ר המפלגה ובשבועות הקרובים אבחן את מועמדותי בכובד ראש. במידה ואחליט להתמודד זה יהיה על המקום הראשון במפלגה. אני דורש מציפי לבני לנהל בחירות באמצעות מנגנון חיצוני שלא יהיה מושפע מאף אחד מהמתמודדים".

מחוץ למפלגה התקבלו תגובות צוננות אף יותר. יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אומרת כי נסיונה של יו"ר קדימה להציג עצמה כמי שתפיל את נתניהו מכסאו, הוא נלעג ותלוש מהמציאות. "קדימה מטושטשת, מסוכסכת, נטולת אידיאולוגיה וסיימה את דרכה הפוליטית. את יעדיה המדיניים לא מימשה מעולם, ומדובר במפלגה קפיטליסטית ואנטי חברתית", אמרה יחימוביץ' והוסיפה "גם במסיבת העיתונאים לא הציגה לבני ולו יעד ערכי אחד. העבודה נותרה כעת אלטרנטיבה שלטונית יחידה, סוציאל דמוקרטית לכלכלה הוגנת, לצדק חברתי ולאחריות המדינה כלפי אזרחיה".

ח"כ אופיר אקוניס ראש צוות התגובות בליכוד, התייחס למאבק על ראשות קדימה ואמר כי "הבחירות בקדימה הם התמודדות על תפקיד ראש האופוזיציה בכנסת הבאה, המפלגה כולה בדרך לסופה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת