לבני: פריימריז בקדימה - בסוף מרס

יו"ר האופוזיציה ירתה הבוקר את יריית הפתיחה הרשמית לקרב על ראשות מפלגתה. היא השיבה במרומז למתקפה של יריבהּ מופז והצהירה: "לא אתן לפוליטיקה קטנונית להרוס את התקווה, רק אני אנצח את נתניהו". נוסף על כך, היא קרצה פעם שוב ליאיר לפיד לחבור אליה ואמרה כי "הוא מנסח היטב גם את מצע קדימה"

ריח בחירות באוויר: "ביום שלישי, 27 במרס, יתקיימו פריימריז בקדימה" - כך הכריזה הבוקר יו"ר האופוזיציה ציפי לבני במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה בבית המפלגה בפתח תקווה. נוסף על כך, היא השיבה במרומז להאשמות נגדה מצד יריבה למרוץ על ראשות התנועה, ח"כ שאול מופז, שתקף אותה קודם לכן בחריפות. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מופז הכריז הבוקר על התמודדותו על ראשות תנועת האופוזיציה והצהיר כי "לבני סיימה את תפקידה כיו"ר קדימה ונגרמו נזקים כבדים מאוד מההתנהלות החלשה והמגומגמת שלה".

בתגובה מרומזת על הדברים אמרה לבני: "זה לא סוד שמאז הפריימריז הקודמים היה מי שביקש שידור חוזר.  כדי שקדימה תהיה מוכנה לבחירות, אני לא אתן לפוליטיקה קטנה וקטנונית להרוס לאזרחי ישראל את התקווה שהם זקוקים לה. האחריות העודפת שיש לי חייבה אותי להגיד את מה שנכון, ומה שנכון היה שקדימה תתאחד מול הממשלה הזאת ובביקורת עליה. אמרתי שאקדים את הפריימריז לפי מה שטוב לקדימה. אותה האחריות מחייבת אותי כיום להקדים את הפריימריז למועד האפשרי המוקדם ביותר".

"לפיד מנסח היטב את מצע קדימה"

נוסף על כך, התייחסה לבני ל"שחקני החיזוק" שהצטרפו לזירה הפוליטית - ובראשם, יאיר לפיד. "אני כמובן ערה לשינויים הפוליטיים שמתרחשים מחוץ לקדימה. הבחירות במדינת ישראל הן כבר לא אופק רחוק אלא מתחילות להתקרב. יש אחריות לכל אחד מהשחקנים החדשים בגוש הציוני. לפיד מנסח היטב גם את מצע קדימה", היא אמרה.

יו"ר האופוזיציה ניצלה את ההזדמנות כדי לקרוא, פעם נוספת, לעיתונאי הפורש לחבור אליה. "אם אנו שותפים לאותו הרעיון יש לנו אחריות", היא הצהירה.

על מה שעתיד להתרחש היא ניבאה: "אפשרות אחת היא שהכניסה שלו תחזק את הקבוצה שרוצה להחליש את הממשלה ואפשרות שנייה היא שזה יחליש ויפצל את אותו המחנה. אני מתכוונת להוביל את כל מי ששותף לרעיון של הרוב הציוני, ובכלל זה יאיר לפיד, לממשלה הבאה - כי יש רק מועמד אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת