גורמים בקדימה: לבני נלחצה מלפיד

אחרי הביקורת שנמתחה עליה, תכנס הבוקר יו"ר קדימה ציפי לבני מסיבת עיתונאים ובה תודיע על קיום פריימריז לראשות המפלגה בסוף חודש מרס. גורמים בקדימה מתחו ביקורת על כך שהתמהמהה זמן רב עד שהודיעה על ההתמודדות וטוענים: לפיד השפיע על החלטתה. ח"כ דיכטר ושטרית טרם הודיעו על כוונתם להתמודד

אחרי שחשפה במהדורה המרכזית של חדשות 2, על כוונתה להקדים את הבחירות לראשות מפלגת קדימה, תודיע הבוקר באופן רשמי יו"ר המפלגה ציפי לבני, על קיום הבחירות המקדימות בסוף חודש מרס, לקראת חג הפסח.

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לפני מספר חודשים על הקדמת הפריימריז בליכוד לסוף חודש ינואר, מתחו מספר חברי כנסת בקדימה ביקורת על לבני על כך שהתעכבה במשך זמן רב, עד שהודיעה על מועד קיום הבחירות הפנימיות במפלגה. לדברי גורמים בקדימה הבוקר לרשת ב', החלטתו של לפיד להתמודד בפוליטיקה השפיעה על לבני וחייבה אותה לחשב מחדש את צעדיה הפוליטיים. 

הבוקר בשעה 10:30 תכנס יו"ר האופוזיציה מסיבת עיתונאים ובה תמסור את ההודעה באופן רשמי. המתמודד היחיד שהודיע עד כה על כוונתו להתמודד מול לבני על ראשות המפלגה הוא ח"כ שאול מופז. חברי הכנסת מאיר שטרית ואבי דיכטר, שהתמודדו בפעם הקודמת, טרם הודיעו על כוונתם להתמודד בבחירות אלו.

בהודעה שהוציא ח"כ עתניאל שנלר מקדימה, לקראת מסיבת העיתונאים, נכתב: "אני מצפה כי יו"ר קדימה, תודיע במסיבת העיתונאים, כי הפריימריז בקדימה יתנהלו בניהול מנגנון חיצוני שאינו קשור למנגנון מפלגת קדימה ובתקציב ייעודי מוגדר ומוסכם, שאם לא כן התוצאות ברורות וידועות מראש.

 לבני: "לא שוללת הצטרפות יאיר לפיד לקדימה"

לפני כשבועיים אמרה לבני בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 כי "הפריימריז בקדימה יוקדמו ואני מתכוונת לנצח בהם ולהוביל את קדימה". על האפשרות שיריבה, ח"כ שאול מופז יזכה, אמרה "זה לא יקרה". בחודשים האחרונים דחתה לא פעם ניסיונות מצד חברי מפלגתה להוביל למהלך, שרק היא יכולה להחליט עליו על פי תקנון המפלגה.

לבני התייחסה אז גם למועמדים החדשים שהצטרפו לזירה הפוליטית בשבועות האחרונים - יאיר לפיד ונועם שליט. לגבי "אני מברכת על כניסה של אדם שמחזק את המחנה הציוני, של אלה שרוצים להחליף את הממשלה הזו, ואני מקווה שהמעשה הזה יעודד עוד אנשים להצטרף וביחד צריך להחליף את הממשלה הזאת, ויפה שעה אחת קודם", הוסיפה לבני על לפיד.

בהתייחסות לסקרים האחרונים שצופים התרסקות למפלגתה אמרה כי מוקדם להספיד את "קדימה". "ראש הממשלה מתעסק בסקרים, אני לא משנה את עמדותיי על פי משב רוח ציבורי, אני ממוקדת משימה, ומבחינתי ההצטרפות של יאיר אתמול ושל כל אדם שיתמוך המשימה הזאת זו הצטרפות חשובה, כי בסופו של דבר אלה השותפים של קדימה בראשותי", אמרה לבני. "כל אחד שמצטרף למחנה הוא עוד חיזוק, הוא שותף. בסופו של דבר הבחירות יהיו על מי יהיה ראש הממשלה, וקדימה היא האלטרנטיבה היחידה להחליף את נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת