בגלל "נאום האינסטלציה": ח"כ טיבי הורחק לשבוע מהכנסת

ח"כ אחמד טיבי לא יכול היה לעבור לסדר היום על תקרית המים בין ח"כ אנסטסיה מיכאלי לח"כ מג'אדלה. בנאום שנשא ביום שלמחרת בכנסת, אמר כי "לאנסטסיה נדפקה האינסטלציה". היום החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להרחיק אותו לשבוע מהמליאה

הנאום והעונש: ועדת האתיקה של הכנסת החליטה להרחיק ממליאת הכנסת את ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), בגין נאום שנשא בשבוע שעבר נגד ח"כ אנסטסיה מיכאלי ששפכה מים על ח"כ ראלב מג'אדלה. כמו כן תיאסר השתתפותו של טיבי בדיוני ועדות הכנסת במשך שבוע.

"ועדת האתיקה נטולת ערבים, לא היו בה ערבים", אמר טיבי בתגובה בראיון לירון דקל בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. "גם בכנסת מחליטים לפי יהודים וערבים - זה לא חדש. הקורבן הוא בדרך כלל חבר כנסת ערבי. או שלא הבינו את החמשיר שלי, או שבוועדת האתיקה לא יודעים עברית. זהו כלי לגיטימי בפוליטיקה ובבתי הפרלמנט בעולם. לוועדה נדפקה האינסטלציה".

מלשכתה של אנסטסיה מיכאלי נמסר בתגובה: "וועדת האתיקה הסבירה את חומרת מילותיו של ח"כ טיבי טוב מכל טיעון אחר. כולנו תקווה שילדי ישראל לא ילמדו את שפתו הגסה של טיבי. אנו בטוחים שטיבי מרגיש שיצא בזול, משום שגם הציבור וגם עמיתיי חברי הכנסת, רואים חומרה מיוחדת בדברי העלבון בעלי הקונוטציות המיניות, המשפילות והשוביניסטיות. אני מברכת על ההחלטה של וועדת האתיקה להעניש את טיבי על כך שגרם לזילות הכנסת ופגע בכבוד הכנסת וחבריה, שהרי מובן כי לא מדובר בפליטת פה או בדברים שנאמרו בסערת רגשות, אלא בנאום שנכתב מראש ומתוך כוונת זדון".

בנאום שנשא בכנסת, יממה לאחר תקרית המים בין מיכאלי למג'אדלה, אמר טיבי: "עונש ההרחקה של חודש ימים הוא עונש חמור וכבד מנשוא לא עבור אנסטסיה, אלא עבור הכנסת, עבור כולה. מה תעשו בלי אנסטסיה השופכת?".

"אנסטסיה שנדפקה לה האינסטלציה גדלה שם, בערוגות הזבל של ישראל ביתנו או שמא נאמר 'רוסיה ביתנו', משם הייתה הדרך קצרה כדי להציע את אותו חוק המואזין, שבינתיים הפך למיזם משותף ביבי-אנסטסיה, וגם לשימוש הלא מושכל במים דווקא בתקופת יובש שבה כל טיפה חשובה. הרי ישראל מתייבשת, אבל ממש לא מתביישת", אמר.

ח"כ מיכאלי הורחקה מהכנסת לחודש

טיבי המשיך בלגלוג: "הרי רק אביגדור פיטפוטין מבין ערבית. אדוני היו"ר, אנסטסיה אחוזת האמוק שפכה כוס מים על עמיתה, ולכן אני אקרא לילד בשמו - כוס אמוק".

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה בשבוע שעבר להטיל עונש הרחקה של חודש על ח"כ מיכאלי (ישראל ביתנו), אשר שפכה מים בפניו של ח"כ מג'אדלה. היא לא תוכל להשתתף בדיוני ועדות הכנסת או בדיוני מליאה ולא תוכל להשתתף בהצבעות - אולם תמשיך לקבל שכר ואת ההטבות הנלוות. מדובר בעונש הכבד ביותר לחבר כנסת מזה שמונה שנים, אז הואשמו חברי כנסת בהצבעות כפולות במליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת