מופז נגד נתניהו: שיידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן

ישיבת ועדת החוץ והביטחון הביאה את רה"מ ואת יו"ר הוועדה לריב לעיני כל. מופז תקף את נתניהו באופן חריף במיוחד ואמר: "נתניהו משקר את אזרחי ישראל". נתניהו הגיב: תרגע, אתה מאבד את העשתונות

משבר חריף בין ראש הממשלה נתניהו לח"כ שאול מופז. במהלך ישיבת ועדת החוץ והביטחון שהתקיימה הבוקר פרץ בין יושב ראש ועדת החוץ והביטחון שאול מופז לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא תקציב הביטחון. מופז ביקר את ראש הממשלה על כך שהוא לא שולט בתקציב הביטחון וכי "יש לו בעיית שליטה". ראש הממשלה מצדו השיב לשאלותיו ואמר לו כי גם שר הביטחון ברק אינו יודע מה קורה בתקציב הביטחון.

במהלך הדיון מופז זעם על כך שלטענתו דובריו של ראש הממשלה סילפו דברים שאמר במהלך הדיון, על כך שלכאורה אמר כי "הרמטכ"ל לא אמר אמת ביחס לתקציב הביטחון". ראש הממשלה האשים את מופז כי הוא "מאבד עשתונות", ומופז פוצץ את הישיבה וסיים אותה לפני הזמן המתוכנן. 

גורמים במשרד ראש הממשלה דוחים בתוקף את טענותיו של שאול מופז וקוראים לו לחשוף את כל ההקלטות של ראש הממשלה המתייחסות לרמטכ"ל.  

"ראש ממשלת ישראל משקר בכל נושא"

לאחר מכן, כינס מופז מסיבת עיתונאים כדי להסביר את מדוע סיים את הישיבה ואמר: "כל ההקלטות ייחשפו, ואז יראו שראש ממשלת ישראל שקרן". בהמשך אמר: "יידעו כל אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן".

"ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שקרן. מה שהוא עשה היום – שום ראש ממשלה לא איפשר לעצמו לעשות. להוציא את דובריו החוצה ולומר שאני טענתי שהרמטכ"ל שיקר – זה מעשה נבלה שאסור שיקרה", תקף ח"כ מופז.

"הוא משקר את אזרחי ישראל בתחום הכלכלי, הוא משקר את צעירי ישראל, הוא משקר את עם ישראל בנושאים המדיניים. שיידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן. בנימין נתניהו משקר".

עוד המשיך מופז ואמר: "שיידעו שאת השקר הזה הוא לא יכול לשנות. זה הוקלט. ואני רוצה להגיד לידידי בני גנץ, מערכת היחסים שלנו והקשר ביננו הוא קשר אינטימי ואיכותי, ואני אומר לו – בני, תמשיך לחזק את צה"ל, ראש הממשלה היום ניסה ליצור מצג שווא שאני מציג את הרמט"כל בשקר. אז לא, הרמטכ"ל דובר אמת, ראש הממשלה שקרן".

הנה תמלול השיחה בוועדה שהוביל לפיצוץ הישיבה:

מופז: "אדוני ראש הממשלה, האם יש הסכם בינך לשר האוצר לתוספת תקציב לביטחון בשנת 2012?"

רה"מ: "אף אחד לא יודע בדיוק".

מופז: "מה אתה לא ידוע? ראש הממשלה לא יודע מה קורה בתקציב הביטחון?

רה"מ: "אני לא יודע".

מופז: "אתה לא יודע כמה מוציא הצבא?"

רה"מ: "גם שר הביטחון לא יודע".

מופז: "אתה אדוני ראש הממשלה שאתה לא שולט בתקציב הביטחון. ב-2011 הייתה לכם בעיה גדולה של שקיפות, זאת בנוגע לתוספות שאישרתם מעבר למה שאושר בכנסת. אני אומר לך אדוני ראש הממשלה - יש לך בעיה של שליטה. אתה, שר האוצר ושר הביטחון לא שולטים בתקציב הביטחון. אתם לא ידועים מה קורה שם. היו ביניכם הבנות והסכמות מעבר למקובל. לצה"ל אין בעיה של שקיפות - לכם יש בעיה של שליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת