נתניהו: "לא שש אלי בחירות, על שרים להפסיק עם החתרנות"

לקראת פגישתו עם שר האוצר בשעות הערב, שב ותקף ראש הממשלה אותו ושרים אחרים בממשלה על כך שחתרו תחתיו: "לא ייתכן ששרים מנסים להחליף ראש ממשלה מתוך הממשלה ומפרים הסכמים. אם יסכימו להתייצב מאחורי מדיניותי, נוכל להמשיך יחד. אם לא – נלך לבוחר". לפיד: "לא מעלה בדעתי ששיקולים פוליטיים מובילים את נתניהו"

לקראת פשרה או החרפת המתיחות? שעות לפני שייפגש עם שר האוצר יאיר לפיד לפגישה מכרעת שתקבע את גורל הממשלה, תקף היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד שרים מממשלתו שפעלו להחליפו בכנסת הנוכחית, בהם גם לפיד עצמו - כך רמז. נתניהו שב ותקף את לפיד ואמר כי על שרים לכבד הסכמים שנחתמו - וכי אם זה לא יקרה, הממשלה לא תוכל להמשיך בדרכה המשותפת.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"נתתי גיבוי לדברים שלא הייתי שלם איתם, כמו חוק מע"מ אפס, אבל לצערי לא זכיתי לגיבוי הדדי ולא זכיתי גם לקיום המחויבות הבסיסית ביותר - נאמנות ואחריות של שרים לממשלה בה הם יושבים", פתח נתניהו את דבריו.

"שרים מסוימים תוקפים את המדיניות אותה אני מוביל, משתלחים בממשלה ובעומד בראשה, מנסים להחליף ראש ממשלה, מפרים הסכמים מפורשים שהושגו, כמו מתן תוספת תקציבית אמיתית לתקציב הביטחון והעברת בסיסים דרומה", תקף נתניהו את שר האוצר לפיד.

"אני דורש מהשרים הללו להפסיק את החתרנות, את ההתקפות, להתצייב מאחורי המדיניות. אם יסכימו לכך - נוכל להמשיך יחד, אם יסרבו - נסיק את המסקנות ונלך אל הבוחר. אני לא שש אלי בחירות, השיקול היחיד שמנחה אותי הוא טובת המדינה וזה דורש מממשלה אחראית. ממשלה לא יכולה לתפקד כששרים תוקפים את הממשלה כמעט מכל כיוון וכל נושא. על זה לא אוכל להתפשר".

לפיד: "עדיין אפשר לתקן"

מוקדם יותר הדגיש שר האוצר, יאיר לפיד, את העקרונות החשובים לו ולמפלגתו - אותם הוא מתכוון להעלות בפגישתו עם נתניהו: "הבאנו לממשלה תקציב חברתי, כזה שגם יישם את תכנית הדיור וגם מעודד את מעבר צה"ל לנגב. תכנית מע"מ אפס היא בשביל הצעירים", הצהיר. "הממשלה אישרה את החוק, רה"מ תמך ואמר שיסייע להעביר הן את התקציב והן את מע"מ אפס. אני לא מעלה בדעתי ששיקולים פוליטיים ישנו את דעתו", הוסיף."אי אפשר להמשיך לתקוע הכל מסיבות פוליטיות. עצירת התקציב תעצור העברת מיליארדים לתקציבים החברתיים והביטחון. בחירות ישתקו את המשק. עדיין אפשר לתקן ולעבוד יחד בשביל הציבור. כל מה שאנחנו רוצים זה רק לטובת מדינת ישראל", סיכם שר האוצר.

"צריך ממשלה ציונית ולא קיצונית". לבני (חדשות 2)

שרת המשפטים ויו"ר התנועה, ציפי לבני, הדגישה את העקרונות החשובים למפלגתה במידה ויוסכם להמשיך לכהן יחד בממשלה ולא ללכת לבחירות: "יש דבר אחד שלא ראוי מבחינתנו - מצד אחד לא ללכת לבחירות ומצד שני לחשוב שאפשר להמשיך עם גל הגזענות והצעות חוק לא אחראיות. מול אלימות והקצנה וספירת ספרים בבתי כנסת יש צורך בממשלה שהיא אחראית, ציונית ולא קיצונית".

יו"ר האופוזיציה ומפלגת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, השמיע מסר חד וברור - וקרא לראש הממשלה לפרק את ממשלתו: "ביבי, פעם אחת תעשה ואל תאיים. לך לבחירות. הממשלה הזו איבדה את אמון העם. אתה איבדת את אמון העם".