לפיד: חובר למחאה, לא שונא חרדים

רבבות ישראלים מחכים בציפייה לשמוע את העקרונות שיובילו את המצע של מפלגתו החדשה של יאיר לפיד. מחר, בטור שלו ב"ידיעות אחרונות", הוא מסביר כי עיקרון מרכזי שלו הוא לאן הולך כספם של מעמד הביניים, ובוחר שלא להתייחס לנושא המדיני-ביטחוני. ועל החרדים? לפיד רק מציין כי הוא לא שונא אותם

אם תהיתם בימים האחרונים באשר למצע הפוליטי המתגבש של מפלגתו של יאיר לפיד - כעת מספק הפוליטיקאי הטרי מספר עקרונות ראשונים. בטור שיפורסם מחר בעיתון "ידיעות אחרונות" כותב לפיד כי הוא לא שונא חרדים ושמטרתו היא בסך הכל להביא לחלוקה שוויונית של הכסף במדינה.

באופן מפתיע למדי, לפיד מתמקד בטור שלו במילה 'אני', והוא כותב: "אני מנסח את המצע", "אני ישבתי על הכורסה", "אני ניסחתי את הסטיקר". כנראה שמפלגתו הולכת להיות מפלגה של אדם אחד.

הסטיקר אותו ניסח ומופיע בטקסט מספר פעמים הוא "איפה הכסף?". הכוונה מאחורי הסטיקר היא - איפה כספם של אנשי מעמד הביניים בישראל. לפיד מצהיר שמעמד זה הוא הסיבה שבגללה הוא בחר ללכת לפוליטיקה. בכך, מצטרף לפיד למאות האלפים שיצאו להפגין בקיץ על יוקר המחיה, אותם אלה שלא השתייכו לאף מפלגה - ואולי ישתייכו למפלגת לפיד החדשה, לכשתוקם.

לפיד מסכם ואומר כי "מה שצריך הוא מישהו שיבוא לכל משא ומתן קואליציוני עם סכין בין השיניים, ושיסביר שמה שמעניין אותו הוא שמעמד הביניים יקבל תרומה נאותה". חשוב לציין כי בטור, שהוא הראשון מאז הצהרתו להצטרף לפוליטיקה, לא כותב לפיד אף לא משפט אחד בנושא מדיני-ביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת