שרת הקליטה לאתיופים: "תגידו תודה"

במהלך דיון בכנסת בנושא גילויי הגזענות בקריית מלאכי, אמרה שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר לפעילים האתיופים: "תגידו תודה על מה שקיבלתם". אחד הפעילים אמר לח"כים: "הבית הזה צבוע"

במקום מחאה - הכרת תודה? שרת הקליטה סופה לנדבר (ישראל ביתנו) אמרה היום במהלך דיון בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת לנציג העדה האתיופית כי עליהם להגיד "תודה על מה שקיבלתם".

הוועדה התכנסה עקב גילויי הגזענות נגד אתיופים בקריית מלאכי. כפי שנחשף בחדשות 2, תושבי שכונה שלמה חתמו על הסכם סודי לסרב למכור או להשכיר דירות לבני העדה. אחד מהם הגדיל לעשות והסביר: "הם מריחים כמו פצצת אטום".

המהומה בוועדה החלה כשגדי יברקן, פעיל חברתי בן העדה האתיופית, אמר לחברי הכנסת, "הבית הזה צבוע, אתם אנשים צבועים. כשהייתה הפגנה בבית שמש רבו חברי הכנסת כדי לגנות את זה. לא ראיתי אף ח"כ שהוציא הודעת גינוי במקרה שלנו".

השרה לנדבר השיבה, "אתה צריך להבין שמדינת ישראל משקיעה רבות בנושא הזה, תגידו תודה על מה שקיבלתם". לאחר מכן חזרה על דבריה בריאיון לגלי צה"ל ואמרה: "זו לא בושה להגיד תודה למדינה שעשתה למענם המון".

אתמול: אלפים הפגינו בקריית מלאכי

בני העדה האתיופית ופעילים של תנועות נוער ערכו אמש הפגנת מחאה בקריית מלאכי, בעקבות גילויי הגזענות בעיר.

מאיר עובדיה, האיש שצולם כשאמר כי גם אם הרמטכ"ל יהיה אתיופי הוא לא יתגורר בשכונה בקריית מלאכי, שלח מכתב התנצלות לבני העדה, שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט. "אני מתנצל ומביע צער עמוק על כל שאמרתי, ומבקש סליחה ומחילה מכל בני העדה", כתב.

שי, אחד ממארגני המחאה סיפר בשיחה עם חדשות 2 על התחושות. "אני מאוד שמח שהגיעו כמות גדולה של אנשים תוך שבוע אחד", סיפר שי. "אני באופן אישי לא חשתי גזענות אבל היא מחלחלת בכל מוסדות המדינה והגיע הזמן לעשות לזה סוף - אנחנו נקים מחאות ונגיע לכל עיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת