המשטרה חוקרת האיום על חייו של יאיר לפיד

מפלג ההונאה במחוז תל אביב פתח בחקירת האיום החריף על חייו של יאיר לפיד, שפורסם בדף הפייסבוק. לפיד ספג איומים מפורשים על חייו: "חבל שתלך מול נתניהו כי מה שיקרה יהיה מאוד דומה למה שקרה ליצחק רבין"

המשטרה הודיעה כי היא חוקרת את האיומים על חייו של יאיר לפיד, שהודיע על מעברו מעולם התקשורת לחיים הפוליטיים.

מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב פתח הבוקר בחקירה, לאחר שאדם איים על חייו של לפיד בדף הפייסבוק שלו. החקירה נפתחה לאחר שאזרח שקרא את האיום בדף הפייסבוק, ניגש לתחנת המשטרה והגיש תלונה.

עמוד הפייסבוק של יאיר לפיד מהווה כרגע אמצעי התקשורת היחיד עימו, אך מלבד ברכות ואיחולים על הצטרפותו לפוליטיקה נרשם שם גם איום חמור על חייו. בהודעה שכתב איציק חן על קיר הפייסבוק של לפיד, נכתבו איומים מפורשים על חייו של לפיד, תוך גם אזכור רצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

בהודעה שכבר הוסרה מהאתר נכתב (שגיאות הכתיב במקור): "אתה ממזר בן ממזר וזה הבעיה. אין לך תקנה. אם היית ממזר סטנדרטי היית אולי יכול להשתנות, אבל אם אבא מלוכלך ורקוב כמו שלך, שעליו נאמר 'יימח שמו וזיכרו' אין לך באמת שום תקנה".

א' המשיך וכתב: "וואלה תאמין לי אם אני רואה אותך בא לי להרוג אותך, אתה אנטישמי שונא ישראל, דינך מוות, וכל המיישם זאת יבורך, חבל שתלך מול מר בנימין נתניהו כי מה שיקרא זה יהיה מאוד מאוד דומה למה שקרא ליצחק רבין, בינתיים שלום ולא להתראות. נ.ב. מר בנימין נתניהו האחד והיחיד לתמיד!!"

בהמשך הוסיף א' תגובה שנייה על הקיר של לפיד בפייסבוק לפיה אין בדברים שכתב כוונה להסית לרצח או לפגיעה בלפיד.

לפיד הגיב על ביטול הדיון בחוק הצינון

המערכת הפוליטית סוערת מאז הודיע בשבוע שעבר יאיר לפיד על התמודדותו בבחירות הבאות, אבל בוועדת חוק, חוקה ומשפט דווקא נרגעו הרוחות. היו"ר, ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, הודיע אמש על ביטול הדיון שתוכנן להיערך שם ב"חוק הצינון", שזכה גם לשם "חוק לפיד" - הצעה שאמורה הייתה לקבוע תקופת צינון לעיתונאים שיבקשו לחצות את הקווים ולהצטרף לפוליטיקה.

לפיד עצמו התקשה לשמור על קור רוח לנוכח הביטול, שהתפרש בעיניו כהודאה בכך שהצעת החוק נועדה לפגוע בו באופן אישי ולסכל את תכניתו להצטרף למרוץ לכנסת.

בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב אתמול: "הדיון בכנסת ב'חוק לפיד' בוטל כמובן, כי אף אחד אפילו לא מסתיר שזה היה חוק פרסונלי לגמרי שהיה מיועד לי אישית. יש לי רק שאלה אחת לח"כים: מה מפחיד אתכם?".

גולשים סקרנים משוחחים עם לפיד בפייסבוק

מאז פרש מהגשת "אולפן שישי" קיבל לפיד פניות רבות דרך הפייסבוק מצד אזרחים סקרנים שהציגו לו שאלות רבות על תכניותיו ועל הייעדים שהוא מציב בזירה הפוליטית.

כך לדוגמה, על שאלת גולש בנושא החרדים השיב: "אני יכול להגיד לך דבר אחד מראש: אני לא אתן את ידי לשום תעמולה של שנאה".

על שאלה של גולש אחר, "האם לא נכון שתלך למפלגה גדולה (רק לא קדימה) כך שבעתיד תהיה מועמד לראשות ממשלה, במקום להיות ראש מפלגת נישה?", ענה לפיד: "אני מעדיף להתחיל בנושאים שאני מאמין בהם, עם אנשים שאני מאמין בהם, לא בחישובים של מה כדאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת