הדיון ב"חוק הצינון לעיתונאים" בוטל, לפיד: "מה מפחיד את הח"כים?"

מגיש "אולפן שישי" לשעבר שהצטרף לפוליטיקה התייחס בעמוד הפייסבוק שלו להחלטה לדחות את הישיבה בכנסת בהצעת החוק שנקראה על שמו. הוא תקף וכתב: "זה היה חוק פרסונלי לגמרי שהיה מיועד לי אישית"

עמוד הפייסבוק של לפיד (חדשות 2)

המערכת הפוליטית סוערת מאז הודיע בשבוע שעבר יאיר לפיד על התמודדותו בבחירות הבאות, אבל בוועדת חוק, חוקה ומשפט דווקא נרגעו הרוחות. היו"ר, ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, הודיע הערב על ביטול הדיון שתוכנן להיערך שם ב"חוק הצינון", שזכה גם לשם "חוק לפיד" - הצעה שאמורה הייתה לקבוע תקופת צינון לעיתונאים שיבקשו לחצות את הקווים ולהצטרף לפוליטיקה.

לפיד עצמו התקשה לשמור על קור רוח לנוכח הביטול, שהתפרש בעיניו כהודאה בכך שהצעת החוק נועדה לפגוע בו באופן אישי ולסכל את תכניתו להצטרף למרוץ לכנסת.

בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב הערב: "הדיון בכנסת ב'חוק לפיד' בוטל כמובן, כי אף אחד אפילו לא מסתיר שזה היה חוק פרסונלי לגמרי שהיה מיועד לי אישית. יש לי רק שאלה אחת לח"כים: מה מפחיד אתכם?".

גולשים סקרנים משוחחים עם לפיד בפייסבוק

מאז פרש מהגשת "אולפן שישי" קיבל לפיד פניות רבות דרך הפייסבוק מצד אזרחים סקרנים שהציגו לו שאלות רבות על תכניותיו ועל הייעדים שהוא מציב בזירה הפוליטית.

כך לדוגמה, על שאלת גולש בנושא החרדים השיב: "אני יכול להגיד לך דבר אחד מראש: אני לא אתן את ידי לשום תעמולה של שנאה".

על שאלה של גולש אחר, "האם לא נכון שתלך למפלגה גדולה (רק לא קדימה) כך שבעתיד תהיה מועמד לראשות ממשלה, במקום להיות ראש מפלגת נישה?", ענה לפיד: "אני מעדיף להתחיל בנושאים שאני מאמין בהם, עם אנשים שאני מאמין בהם, לא בחישובים של מה כדאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת