משלושה יוצא אחד: בנימין נתניהו

הסקרים שמתפרסמים הבוקר בעיתונים ביום שאחרי "סערת לפיד", מספקים נחת בעיקר לאדם אחד - ראש הממשלה נתניהו. הסקרים מצביעים על כך שקדימה מתרסקת לחלוטין, ומפלגה חדשה בהובלת לפיד תזכה ל-11-12 מנדטים. גם באחוזי התמיכה האישיים זוכה נתניהו בגדול

נתניהו, לבני ולפיד. רה"מ ניצח (חדשות 2)

הסקרים שמתפרסמים הבוקר בעיתונים יכולים להרגיע את הליכוד והעומד בראשו, ואולי - להלחיץ את קדימה יותר.

הסקר שפורסם ב"ידיעות אחרונות", ונערך על-ידי ד"ר מינה צמח, מעלה שלו היו הבחירות מתקיימות היום הליכוד היה זוכה ל-28 מנדטים, קדימה בראשות לבני ל-13 מנדטים בלבד ומפלגה בראשות יאיר לפיד - 11 מנדטים.

עוד לפי הסקר, במקרה שלפיד וקדימה ירוצו יחד (בלי שנאמר מי יעמוד בראש המפלגה), תזכה המפלגה ל-29 מנדטים. הליכוד במקרה זה יקבל על פי הסקר 27 מנדטים. תוצאה נוספת בסקר היא שקדימה בראשות לבני תקבל כיום 13 מנדטים ובראשות שאול מופז - 8 מנדטים בלבד.

אחוזי תמיכה גבוהים לנתניהו

סקר אחר שערך "מעריב" עם חברת TNS טלסקר, העלה שאם הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד הייתה מנצחת עם 27 מנדטים, העבודה אחריה עם 18 מנדטים, קדימה בראשות לבני עם 15, ישראל ביתנו עם 14 מנדטים ומפלגתו של יאיר לפיד עם 12.

המשיבים על הסקר גם נשאלו מי לדעתם מתאים ביותר להיות ראש ממשלה בישראל. נתניהו, שוב, מנצח בגדול: כשהוצב מול לבני זכה ל-55% תמיכה מול 23.5% ליו"ר האופוזיציה. מול מופז זכה ב-60.5% לעומת 9.6% ומול לפיד - 57.7% תמיכה לרה"מ המכהן מול 19.7% לאיש התקשורת שחצה את הקווים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת