צפו: קרב הקרקעות במזרח ירושלים

הקרבות על קרקעות ונכסים בין יהודים לערבים, במזרח ירושלים נמשכים: זוג צעיר ממגרון פלש לבית של פלסטיני בשכונת בית חנינא עם מתווך פעיל ימין, תוך שהם מציגים שטר בעלות על הקרקע. הם יצאו לבסוף רק בהתערבות השוטרים, אך מבטיחים להילחם על הקרקע עד שיוכיחו את בעלותם

כשמביטים מהצד הסיטואציה נראית כמעט נורמלית: מתווך דירות מציע דירה בבנייה לזוג צעיר, אלא שהבית נמצא בבית חנינא שבמזרח ירושלים, ואת הבית בנה פלסטיני שכלל לא מודע לכך שמישהו רוצה להיכנס לביתו. פעילי ימין טוענים שהבית נבנה על קרקע ששייכת ליהודים, ומחזיקים אישורים שמעידים על כך לדבריהם.

הזוג הצעיר שפלש לבית הם תושבי מגרון, שמיועד להריסה. המדינה טוענת שהמאחז נבנה על קרקע פלסטינית פרטית, אך תושביו מתעקשים שזה לא נכון. "יש פה פולשים שנכנסו אל הקרקע והממשלה לא הורסת, ולעומת זאת היא אצה להרוס את מגרון, שאנחנו נשלחנו אליו בראשות המדינה. זו קרקע שמעולם לא הוכח שהיא שייכת לאף אדם, ובכל זאת רוצים לפנות אותנו", אומר אריאב קניג ממגרון שהגיע לראות את הבית.

הפועלים שראו את היהודים שמגיעים ברחו וחלק מהשכנים לא ממש אוהבים את השכנים החדשים, אבל לא נראה שזה מפריע לתושבי מגרון. "אנחנו ניכנס לכאן, זו רק שאלה של זמן", מסביר המתווך. כשהשוטרים הגיעו למקום, הם הציגו בפניהם מסמכי ירושה שמוכיחים לדבריהם שהקרקע שייכת ליהודים.

במשטרה המתינו לתלונה מצדו של בעל הקרקע הפלסטיני, אך כשזה הגיע למקום, הוא גילה שהקרקע שקנה לא שלו. כך מסתיים, או בעצם מתחיל, פרק נוסף במלחמה על הקרקעות במזרח ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת