לבני: "לא שוללת את הצטרפות לפיד לקדימה"

יו"ר קדימה ציפי לבני התייחסה הערב בריאיון למהדורה המרכזית לכוונתו של יאיר לפיד להיכנס לפוליטיקה. "אני מברכת על כניסה של אדם שמחזק את המחנה הציוני, של אלה שרוצים להחליף את הממשלה הזו", אמרה. היא שבה והכריזה על כוונתה להקדים את הבחירות הפנימיות במפלגתה אך סירבה להתחייב על מועד

יאיר לפיד הולך ל"קדימה"? יו"ר המפלגה ציפי לבני אמרה היום בריאיון במהדורה המרכזית כי היא רואה את לפיד כ"שותף למשימה". "הדרך שבה יבחר תהיה מקובלת עליי, בין אם הוא יבחר להצטרף לקדימה כדי להיות חלק ממנה, ובין אם הוא יבחר לחבור למחנה שקדימה עומדת בראשותו".

"אין לי שום ספק בחשיבות המשימה שלי או ביכולת שלי להצליח בה", הוסיפה לבני. "הבחירות יקבעו מי יוביל את אותו ציבור מתוסכל שיצא לרחובות. המאבק הזה הוא מאבק על דמותה של ישראל, וככל שיותר אנשים יבואו להצביע - זה מצוין".

לגבי הבחירות הפנימיות במפלגה אמרה לבני, "הפריימריז בקדימה יוקדמו ואני מתכוונת לנצח בהם ולהוביל את קדימה". על האפשרות שיריבה, ח"כ שאול מופז יזכה, אמרה "זה לא יקרה". בחודשים האחרונים דחתה לא פעם ניסיונות מצד חברי מפלגתה להוביל למהלך, שרק היא יכולה להחליט עליו על פי תקנון המפלגה.

לבני התייחסה כאמור גם למועמדים החדשים שצטרפו לזירה הפוליטית ביומיים האחרונים, יאיר לפיד ונועם שליט. לגבי "אני מברכת על כניסה של אדם שמחזק את המחנה הציוני, של אלה שרוצים להחליף את הממשלה הזו, ואני מקווה שהמעשה הזה יעודד עוד אנשים להצטרף וביחד צריך להחליף את הממשלה הזאת, ויפה שעה אחת קודם", הוסיפה לבני על לפיד.

בהתייחסות לסקרים האחרונים שצופים התרסקות למפלגתה אמרה כי מוקדם להספיד את "קדימה". "ראש הממשלה מתעסק בסקרים, אני לא משנה את עמדותיי על פי משב רוח ציבורי, אני ממוקדת משימה, ומבחינתי ההצטרפות של יאיר אתמול ושל כל אדם שיתמוך המשימה הזאת זו הצטרפות חשובה, כי בסופו של דבר אלה השותפים של קדימה בראשותי", אמרה לבני. "כל אחד שמצטרף למחנה הוא עוד חיזוק, הוא שותף. בסופו של דבר הבחירות יהיו על מי יהיה ראש הממשלה, וקדימה היא האלטרנטיבה היחידה להחליף את נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת