שמחה ב"עבודה": "צריכים עוד אנשים כמו נועם"

החלטתו של נועם שליט להתמודד על מקום בכנסת הבאה הפנתה את הזרקורים למפלגת העבודה והתקבלה בשמחה. "השוק נפתח, יש ריח בחירות באוויר", אמר ח"כ בן סימון. "הגיע הזמן שאנשים חדשים יצטרפו לפוליטיקה". לצד ההתלהבות, היו גם קולות מתונים יותר: "ימים יגידו מה זה יעשה לנו", אמר ח"כ כבל

במפלגת העבודה שמחו מאוד על הודעתו של נועם שליט, אביו של גלעד, על החלטתו להתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת והביעו תקווה שהצעד הזה יביא למשב רענן למפלגה.

"קיבלתי את ההודעה בשמחה רבה ואני חושב שזו דוגמה קלאסית לכך שמפלגת העבודה נמצאת במגמת התחזקות ברורה ומצרפת אליה אנשים כמו נועם שליט, שאצילותם והתנהגותם תגיע לכנסת", אמר ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. "נועם ואביבה התפקדו למפלגת העבודה אחרי רצח רבין, הם החליטו להיות מעורבים והיום, אחרי שבנם שב הביתה, נועם מחפש עשייה ציבורית ואני חושב שזה בא ממקום מאוד טוב".

הרצוג הביע תקווה שהצטרפותו של שליט, תשנה את תדמית חברי הכנסת שקיימת היום והתייחס לתקרית בין חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי לח"כ ראלב מג'אדלה. "הלוואי שהפוליטיקה תהיה מלאה באנשים טובים, ויהוו חלופה אמיתי לתופעה הבזויה שראינו היום בצהריים שבה חברת כנסת שופכת באלימות מים על פרצופו של חבר כנסת אחר. הגיע הזמן לשנות גם את תרבות ההתנהגות וגם את האיכות של מה שמקלקל לנו את הפוליטיקה".

"ימים יגידו מה זה יעשה למפלגת העבודה"

ח"כ איתן כבל הודה שהופתע מהבשורה. "שלי יחימוביץ' מסרה את ההודעה און ליין בישיבת הסיעה, וימים יגידו מה זה יעשה לנו. אני מקווה מאוד שהכניסה לפוליטיקה תיתן את הפירות ותביא איתה כניסה של אנשים אחרים רבים וטובים".

"נועם הוא איש מפלגת העבודה ותמיד היה, אבל יחד עם זאת, אני חושב שהחיכוך של נועם עם הפוליטיקה הישראלית בשנים האחרונות, הביאה לו את הרצון לראות את הדברים אחרת, והבית שהוא רוצה לעשות בו את הדברים הוא מפלגת העבודה", ציין כבל בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "הוא אדם חזק שהוכיח שהוא יודע לנהל מאבקים, אבל הוא הצליח לעמוד במשך חמש שנים בלחצים ואלו תכונות שיכולות לבוא לידי ביטוי במערכת הפוליטית".

ח"כ דניאל בן סימון, רואה בצעד הזה סנונית נוספת למועד הבחירות הקרב. "השוק נפתח, וזה רק אומר שריח הבחירות עולה באף במובן הזה, נראה שמשהו זז", אמר. "הגיע הזמן שאנשים חדשים יצטרפו לפוליטיקה".

ח"כ אבישי ברוורמן ציין בשיחה עם ערוץ החדשות שקיבל את הבשורה בשמחה רבה. "נועם שליט הוא חבר מפלגת העבודה כבר שנים רבות והוא אדם מאוד רציני וערכי, ואני מאוד שמח שאדם כזה מצטרף למפלגה, הוא מחזק אותה. הוא מסמל גם את המאבק שלנו לסולידריות החברתית ולכן אני מאוד שמח ובטוח שהוא ייבחר לכנסת. זו הפתעה נהדרת. הוא אדם רציני, מוסרי והגון, אנחנו צריכים יותר ויותר אנשים כמוהו בכנסת", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת