נועם שליט רץ לכנסת מטעם העבודה

אביו של גלעד שליט לא עוזב את הזירה הציבורית. נועם שליט הודיע כי החליט להתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת הבאה. "יש לי רצון לשרת את הציבור, ולהיות במקום שממנו אפשר להשפיע על דמותה של החברה הישראלית", אמר

נועם שליט: אתמודד ברשימת העבודה (חדשות 2)

רעידת אדמה נוספת במערכת הפוליטית: יממה לאחר הידיעה על כניסתו של יאיר לפיד לזירה הפוליטית, הודיע נועם שליט ליו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' כי הוא החליט להתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שליט חבר מפלגת העבודה מאז שנת 1996. הוא התפקד מיד אחרי רצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, ולכן לא יצטרך להתפקד מחדש למפלגה.

"לאחר שנים של מאבק ציבורי, שבמהלכו זכיתי להכיר לעומק את החברה הישראלית על צדדיה היפים והערכיים, החלטתי להצטרף לפעילות ציבורית. זאת מתוך רצון לשרת את הציבור, ולהיות במקום שממנו אפשר להשפיע על דמותה של החברה הישראלית", הסביר שליט.

לדבריו, "מפלגת העבודה היא מפלגה סוציאל דמוקרטית ושוחרת שלום ולכן היא הבית הטבעי שלי. אני מאמין שבהנהגתה של שלי יחימוביץ' תוכל העבודה להוביל מהלכים חשובים למען החברה הישראלית".

"משוכנעת כי תרומתו לעבודה תהיה רבה"

בתגובה להודעה אמרה יחימוביץ': "מאבקם של נועם שליט ומשפחתו לשחרור גלעד החל כמאבק פרטי, אך הפך למאבק הטומן בחובו את ערכי הבסיס של החברה הישראלית - סולידריות, ערבות הדדית וציונות".

"מאבקו של נועם הוא דוגמא ומופת למאבק ציבורי ראוי ומאופק, אך בו בזמן נחוש ואפקטיבי. במאבק זה התלכדה החברה הישראלית כולה סביב ערכים משותפים. נועם הוא איש מפלגת העבודה שנים רבות, ואני משוכנעת כי תרומתו לעבודה כחבר כנסת תהיה רבה", ציינה יו"ר המפלגה.

בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי אמרה יחימוביץ' כי "שליט הוא איש שלטון החוק. כולנו ידענו שהוא חבר מפלגה אבל גוננו עליו כדי לא להכתים את המאבק ההירואי הזה באבק פוליטי. הוא ללא ספק איש ראוי מאוד שניהל מאבק, שהיה תחילה מאבק פרטי אבל הפך לימים למאבק ערכי של החברה הציונית. נועם שליט לא היה מתמודד לעולם כנראה אלמלא הטרגדיה שקרתה לו, אבל קרה לו דבר. יום אחד דפקו לו בדלת וחייו השתנו כליל. הוא ניהל קמפיין ציבורי שבעיני הוא מופת והוא שמר על איפוק ולמד דברים על החברה הישראלית".

"אני מכירה כל מיני סוגים של פוליטקאים", הוסיפה בריאיון. "מה שנראה כמגרעות לפוליטיקאים הן דווקא יתרונותיו של שליט. אם ראינו את ח"כ מיכאלי שופכת מים על פניו של ח"כ מג'אדלה, אז שליט נמצא בדיוק בקצה השני של המפה".

אתמול: לפיד הודיע על כניסתו לפוליטיקה

מגיש "אולפן שישי" יאיר לפיד הודיע אתמול על פרישתו מהגשת התכנית, ועל כניסתו לפוליטיקה. על פי ההערכות, לפיד יקים מפלגה עצמאית. לפיד שהגיש בשלוש השנים האחרונות את התכנית, הודיע לאחרונה למנכ"ל חדשות 2 אבי וייס כי הוא עוזב את התכנית בשל כוונתו להיכנס לחיים הציבוריים ולרוץ בבחירות הבאות לכנסת.

לפיד הגיב אמש לראשונה להודעה על פרישתו מעולם התקשורת ומעברו לפוליטיקה - בפייסבוק. בהודעה שפרסם לפיד בעמוד שלו כתב לכ-30 אלף החברים: "יוצא לדרך חדשה. מצויד בעיקר בעוצמה שנותנת לי העובדה שאני עושה דבר שאני מאמין בו".

"אתם הקהילה שלי, ואני שואב מכם הרבה כוח", הוסיף לפיד בפייסבוק. "מבטיח לתת פה עדכונים ולהמשיך להקשיב לכם. מי שרוצה לעזור יכול לכתוב למייל".