מג'אדלה על התקרית בכנסת: "מיכאלי שפכה עלי מים כי אני ערבי"

הרוחות בכנסת סוערות בעקבות התקרית במהלכה שפכה ח"כ מיכאלי כוס מים על פרצופו של ח"כ מג'אדלה. הח"כ שהותקף טוען כי "היא עשתה זאת כמו כמה מחברי מפלגתה, שהאג'נדה שלהם זה הסתה נגד ערבים", ומוסיף: "אם היה בידיה כלי חד, היא הייתה משתמשת בו?". "ישראל ביתנו" גינתה את התקרית

בריאיון ראשון לאחר שכוס מים הוטחה בפניו על ידי ח"כ אנסטסיה מיכאלי, משחזר ח"כ ראלב מג'אדלה את ההתרחשות וטוען כי הוא כלל לא מופתע מהאירוע: "היא שפכה עלי מים כי אני ערבי".

"תוך כדי דברים שלי, דברים מאוד רגועים, היא (מיכאלי) התפרצה לדברי והחלה להטיח דברים", סיפר מג'אדלה בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "אמרתי לה, 'תני לי זכות דיבור ואל תפריעי לי', אבל היא המשיכה. פניתי ליו"ר הוועדה ואמרתי לו 'תשתיק אותה, יש לי זכות דיבור'".

"לא אמרתי דברים מקוממים או מרגיזים, אך היא המשיכה וניסתה לעשות פרובוקציה בכוונת תחילה", משחזר מג'אדלה. "אמרתי לה 'זה בגלל גזענות, בגלל פאשיזם, בגלל שאני מדבר'. אז היא הולכת ושופכת עלי כוס מים".

"ח"כ מיכאלי מתגרה בנו ועושה פרובוקציות לא הפעם הראשונה ולא השנייה", סיפר ח"כ מג'אדלה בריאיון לתכנית "שש". "היא באה לדיון שאין לה בו שום דבר, ובמהלך הדיון שיסעה את דברי מספר פעמים. ביקשתי מהיו"ר להפסיק את ההפרעות שלה, אבל זה לא עזר ולבסוף אמרתי לה את מפריעה לי בגלל שאני ראלב מג'אדלה. היא לא היתה עושה זאת לח"כים אחרים ואמרתי לה שמה שהיא עושה זו גזענות וזה פשיזם".

"אני לא נעלב ממנה ולא מופתע ממנה. למאבק שלנו בדרך לכבוד יש שותפים יהודים רבים, ולא ניתן לה ולשכמותה להוביל אותנו לסמטאות אפלות".

"כולם היו המומים ונבוכים"

כפי שניתן לראות בסרטון שמתעד את האירוע, מג'אדלה שמר על קור רוח: "לא הופתעתי, לא קמתי ממקומי. המשכתי לומר את הדברים, כולם היו המומים ונבוכים ממה שהיה. היא אמרה שהעלבתי אותה, העלבתי נשים. היא רוצה עוד מעט להשתמש בהדרת נשים".

"יש להצטער על כך שנקלענו למצב שלא שימשנו כדוגמה לאזרחי ישראל, אבל ההתנהגות הזאת לא חדשה אצלה ואנחנו מכירים אותה", מדגיש מג'אדלה.

כאשר נשאל על הסיבות שהביאו את מיכאלי להתפרץ, ענה מג'אדלה בביטחון כי הסיבה היא היותו ערבי. "זה בגלל שהעניינים שלי לא כחולות? בגלל שאני משהו אחר? רק בגלל שמדבר ח"כ ערבי שמדבר לעניין, חבר כנסת ערכי. היא עשתה זאת כמו כמה מחברי הכנסת ממפלגתה, האג'נדה שלהם זה הסתה נגד ערבים וחקיקת חוקים אנטי-דמוקרטים".

מג'אדלה הוסיף: "היא ניסתה לפני זה לעשות פרובוקציה איתי כשעלה חוק המסגדים שלה, וסירבתי לדבר איתה כי אני יודע שהיא רוצה ליצור פרובוקציה ולגרוף הון פוליטי. צער רב על זה שהיא נתנה דוגמה רעה מאוד ושלילית מאוד".

"גם אם אומרים דברים מרגיזים, לא עוברים את גבול הטעם הטוב ולא שופכים מים על עמית בכנסת. ואם היה בידיה כלי חד - האם היא הייתה משתמשת בזה? זה פעם שנייה שהיא מתפרצת וזה לא מפתיע. צר לי מאוד", אמר מג'אדלה בעצב.

מיכאלי: "אני אגן על עצמי ואעמוד על הכבוד שלי"

לעומתו, ח"כ אנסטסיה מיכאלי עומדת מאחורי המעשה שלה. "זה חוצפנות, פשוט חוצפנות. אם אין מספיק גברים בכנסת שייגנו על כבודן של נשים, אז אני אגן על עצמי ואעמוד על הכבוד שלי, של מפלגתי ושל הכנסת", אמרה חברת הכנסת דקות ספורות לאחר התקרית. "מצד אחד מילותיו של ראלב מג'אדלה שוות לי כקליפת השום, אך יחד עם זאת, תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אישה בפומבי, להעליב אותה ולהתנהג באלימות - הזמנים השתנו".

"אני לא אתן לאף אדם, חבר כנסת מכובד ככל שיהיה, את הפריבילגיה לנהוג באלימות שטח שלא במשכן הכנסת. אני ככל חושבת שמים הם כלי מצוין להצטנן. המים מבחינת חבר הכנסת היו מחיר זעום, מעצר על אלימות נגד נשים גדול בהרבה", דברי חברת הכנסת מיכאלי.

ב"ישראל ביתנו", לעומת זאת, גינו את המעשה. "בישיבת הסיעה הובהר לח"כ מיכאלי כי שום נסיבות אינן מצדיקות התנהגות מן הסוג הזה. סיעת ישראל ביתנו דורשת מכל חברי הבית, וקודם כל מחבריה, לנהוג בצורה המכבדת את הכנסת ולהימנע מכל מעשה לא פרלמנטרי. יש לגנות גם את דבריו הפוגעניים של ח"כ ראלב מג'אדלה שגרמו להתפרצותה של ח"כ מיכאלי. אנו מקווים שאירועים כאלה לא יישנו בכנסת", נמסר. 

יו"ר הכנסת: "במעשה שפוגע בכנסת כולה"

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין התייחס לאירוע והודיע כי יעבירו לבדיקת ועדת האתיקה. "שמעתי בצער רב, יחד עם חברי הנשיאות, על האירוע בוועדת החינוך. מדובר במעשה שפוגע בכנסת כולה ואסור לעבור על כך לסדר היום, ועל כן אגיש תלונה לועדת האתיקה. נמתין למסקנות הוועדה ונמשיך לדון בעניין על כל השלכותיו", הדגיש ריבלין.

"אנו מצויים באווירה שהבחירות ממשמשות ובאות. אני מעריך שהדבר יוביל להתלקחות יצרים, ויהיו אי אלו חברי הכנסת שירצו להבליט את עצמם באמצעות תעלולים וגימיקים. מי שישלם את המחיר הם הכנסת והדמוקרטיה הישראלית", ציין ריבלין.

צפו בתקרית: מים על ח"כ מג'אדלה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק