תקרית בכנסת: אנסטסיה מיכאלי שפכה כוס מים על מג'אדלה

דרמה בדיון בוועדת החינוך של הכנסת. במהלך ויכוח בין הח"כים כינה מג'אדלה את מיכאלי "פאשיסטית", וזו בתגובה הטיחה כוס מים בפרצופו. מיכאלי: "תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אישה בפומבי", מג'אדלה יגיש תלונה לוועדת האתיקה ואמר: "זה חציית קו אדום וזלזול מוחלט". צפו באירוע

חברי הכנסת עוברים לאלימות פיזית? חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) שפכה כוס מים על פניו של חבר הכנסת ראלב מג'אדלה (העבודה), זאת במהלך ויכוח שהתלהט בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החמור התרחש במהלך דיון של ועדת החינוך, שעסק בנזיפה של משרד החינוך למנהל בית ספר ביישוב ערערה שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם.

במהלך הדיון התפתח ויכוח בין ח"כ מיכאלי לבין חברי הכנסת הערבים. בשלב מסויים כינו חברי הכנסת הערבים את מיכאלי "פאשיסטית" ומג'אדלה ביקש מיושב ראש הוועדה "להשתיק אותה". בתגובה קמה מיכאלי, לקחה כוס מים והטיחה אותה בפרצופו הנדהם של מג'אדלה. מיד לאחר מכן יצאה מיכאלי מהחדר.  

מיכאלי: "מים הם כלי מצוין להצטנן"

בתגובה לאירוע אמרה מיכאלי "מצד אחד מילותיו של ראלב מג'אדלה שוות לי כקליפת השום, אך יחד עם זאת, תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אישה בפומבי, להעליב אותה ולהתנהג באלימות - הזמנים השתנו. אני לא אתן לאף אדם, חבר כנסת מכובד ככל שיהיה, את הפריבילגיה לנהוג באלימות שטח שלא במשכן הכנסת. אני ככל חושבת שמים הם כלי מצוין להצטנן. המים מבחינת חבר הכנסת היו מחיר זעום, מעצר על אלימות נגד נשים גדול בהרבה".

ח"כ מג'אדלה אמר לאחר האירוע כי בכוונתו להגיש תלונה נגד מיכאלי לוועדת האתיקה של הכנסת, וכי מדובר ב"חציית קו אדום וזלזול מוחלט".

גם הסלולרי של ח"כ זועבי נרטב

אלא שח"כ מג'אדלה לא היה היחיד שנפגע מהתנהגותה של מיכאלי. גם חברת הכנסת חנין זועבי, שישבה במושב הסמוך לו, ספגה חלק ממטח המים והטלפון הסלולרי שלה נרטב. "אין לי מילים, זו פשוט בריונות", אמרה זועבי לחדשות 2 באינטרנט. "זה לא הסיפור של המים, אני ישבתי ליד אבל זה מתחת לקו האדום מה שנעשה. יו"ר הוועדה אלכס מילר לא עשה כלום, הוא לא הפסיק את הישיבה והתנהלותו לא הייתה ראויה".

זוהי אינה הפעם הראשונה בה מיכאלי תוקפת את חבריה למליאה. בדיון שנערך בחודש יוני 2010 על המשט לעזה ועל התגובה הישראלית, החלה מתקפה חסרת תקדים של חברי הכנסת נגד חנין זועבי (בל"ד) שהשתתפה במשט.

חברי הכנסת גלשו לפסים אישיים וקראו לגרש את חנין לעזה. ח"כ מיכאלי לא הצליחה לעצור את זעמה ועלתה לבמה בניסיון להוריד משם את ח"כ זועבי. זועבי הורדה מהבמה, יו"ר הכנסת רובי ריבלין ניסה להרגיע את הרוחות ואז העלה את זועבי בחזרה. בעקבות האירוע נזפה ועדת האתיקה במיכאלי.

"מדובר במעשה שפוגע בכנסת כולה"

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין התייחס לאירוע והודיע כי יעבירו לבדיקת ועדת האתיקה. "שמעתי בצער רב, יחד עם חברי הנשיאות, על האירוע בוועדת החינוך. מדובר במעשה שפוגע בכנסת כולה ואסור לעבור על כך לסדר היום, ועל כן אגיש תלונה לועדת האתיקה. נמתין למסקנות הוועדה ונמשיך לדון בעניין על כל השלכותיו", הדגיש ריבלין.

"אנו מצויים באווירה שהבחירות ממשמשות ובאות. אני מעריך שהדבר יוביל להתלקחות יצרים, ויהיו אי אלו חברי הכנסת שירצו להבליט את עצמם באמצעות תעלולים וגימיקים. מי שישלם את המחיר הם הכנסת והדמוקרטיה הישראלית", ציין ריבלין.