ש"ס תוקפת: "גל שנאה והסתה", "הלפיד אותו לפיד"

על רקע ההשערות לפיהן מפלגתו העתידית של יאיר לפיד, שהודיע היום על פרישה מעולם התקשורת, תעסוק גם בסוגייה החרדית - מותחים הערב בש"ס ביקורת על המהלך. "התחרות בבחירות תהיה מי מכה יותר בחרדים", אמר ישי. אטיאס: "הלפיד - אותו לפיד"

ישי ולפיד. "מפחד מהסתה" (חדשות 2)

יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי הגיב הערב בריאיון למהדורה המרכזית של רדיו "קול חי" על הצטרפותו של יאיר לפיד לפוליטיקה ואמר: "אני חושש מדבר אחד - מהשנאה וההסתה, מזה אני חושש, לא ממנדט כזה או אחר ולא ממפלגה כזאת או אחרת". ישי הגיב להשערות לפיהן מצע המפלגה העתידית של לפיד יעסוק גם בסוגייה החרדית.

"ישנן הרבה מפלגות, חדשות וישנות, שינסו לעשות הכל כדי להשיג מנדטים", הוסיף ישי. "אני לא חושש מאף אחד ומאמין בקדוש-ברוך הוא. אני יודע שמה שטוב אנחנו עושים ומה שנכון בעולם בסופו של דבר מנהיג אותנו". לדבריו, "ההסתה נגדנו (החרדים) היא חריפה וקשה ולא תמיד מצליחים לבלום את גל ההסתה הזאת. אני רוצה שהציבור יתעורר ויבין מה תהיה התחרות שתתחיל בקמפיין הבחירות הבאות כנראה - מי יכה יותר בחרדים".

שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס תקף גם הוא את לפיד. "הלפיד הוא אותו הלפיד", אמר לאתר "כיכר השבת". "המטרה והאידאולוגיה אינם שונים מהלפיד הקודם. כמו אז, גם עכשיו, היעד הוא להאיר את היהדות באור חשוך. הדרכים אז היו ברוטליות ומבזות והתוצאה הייתה שהציבור מאס בביזוי הסמלים והמסורת של היהדות, והמפלגה נעלמה בן לילה מהמפה הפוליטית. היום יש המשך של אותם מטרות, עם הפקת לקחים, בניסיון לעטוף את המטרות במילים יפות".

לפיד בפייסבוק: "יוצא לדרך חדשה"

לפיד עצמו הגיב הערב לראשונה להודעה על פרישתו מעולם התקשורת ומעברו לפוליטיקה - בפייסבוק. בהודעה שפרסם לפיד בעמוד שלו כתב לכ-30 אלף החברים: "יוצא לדרך חדשה. מצויד בעיקר בעוצמה שנותנת לי העובדה שאני עושה דבר שאני מאמין בו".

"אתם הקהילה שלי, ואני שואב מכם הרבה כוח", הוסיף לפיד בפייסבוק. "מבטיח לתת פה עדכונים ולהמשיך להקשיב לכם. מי שרוצה לעזור יכול לכתוב למייל". עד היום, רבים מעוקביו של לפיד בפייסבוק, ששאלו אותו האם בכוונתו להצטרף לפוליטיקה, נענו על ידו ב"סמיילי", או לחילופין - בהכחשה גורפת. משעות אחר הצהריים, עת התפרסמה כוונתו של לפיד לצאת לדרך חדשה ולפרוש מהגשת חדשות, התמלא הדף בברכות של רבים מהגולשים החברים בדף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יאיר לפיד מצטרף לפוליטיקה - סיקור מיוחד:

יאיר לפיד בדרך לפוליטיקה

איך תיראה המפלגה של יאיר לפיד? 

ברקוביץ' מאחל הצלחה ללפיד