"להגיב לגניבת האשראי כמו לטרור"

סגן שר החוץ דני אילון התייחס לענייני היום באירוע "שבתרבות" בבאר שבע. אילון התייחס לנושא גניבת כרטיסי האשראי על ידי ההאקר הסעודי ואמר כי יש להתייחס לפעולה כמו פעולת טרור לכל דבר ואמר "אף האקר לא יהיה חסין מתגובה"

באירוע "שבתרבות" שנערך בבאר שבע, התייחס סגן שר החוץ דני אילון למספר נושאים שעומדים על סדר היום. בין היתר התייחס לפרסום מספרי כרטיסי האשראי הישראלים באינטרנט, ליחסים עם מצרים, האיום האירני והמהפכה בסוריה.

בסוגיית חשיפת מספרי כרטיסי האשראי של ישראלים באינטרנט אמר אילון כי: "כל פגיעה במרחב הקיברנטי של ישראל, זו הפרת ריבונות השקולה לפעולת טרור ויש להתייחס אליה ככזו. לישראל יש יכולות אקטיביות לפגוע באלו המנסים לפגוע בה ואף גורם או 'האקר' לא יהיה חסין מפעולת תגובה".

בנושא אירן אמר אילון כי: "בעקבות הצטרפות אירופה לסנקציות הנפט והחרפת הסנקציות, נראה כי ישנה פאניקה בטהרן. ניתן לעצור את איראן באמצעות בידוד מדיני, דה-לגיטימציה של המשטר וסנקציות כלכליות משתקות. בידוד כזה יביא לשינוי תפיסה או בקרב משטר האייטולות הדואג לשרידותו או בקרב העם האיראני שרואה כי העמים סביבו זכו הפעם לתמיכת המערב בהתנגדותן למשטר. זה עניין של שבועות (עד) שניתן יהיה לבחון את יעילות הסנקציות. אין חשש מעליית מחירי הנפט, מכיוון שכל מדינות יצואניות הנפט מסוגלות להשלים כל חוסר על-ידי הגדלת תפוקת הייצור".

אילון התייחס להתפתחויות בסוריה ואמר: "אסד יכול לשרוד עוד תקופה ארוכה ולהמשיך בטרור נגד עמו. הפקחים הם שמיכת הגנה לאסד. יש חשיבות להפלתו של אסאד עבור העם הסורי, עבור האזור ולשבירת ציר הרשע האיראני". בנוסף, הבהיר כי: "הסכם השלום עם מצרים אינו בסכנה. עבור כל הכוחות הפועלים במצרים, השלום עם ישראל הוא נכס אסטרטגי". בנוסף, התייחס סגן השר לנושא הפיוס הפנים פלסטיני ואמר: "כל כניסה של חמאס לממשלה משותפת עם הפתח מחייבת את חמאס לקבלת תנאי הקוורטט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת