פנייה ליועמ"ש: חקירה פלילית של אפלית האתיופים בקריית מלאכי

חשיפת האפליה הגזענית נגד אתיופים בקריית מלאכי, שפורסמה אמש בחדשות 2, מעוררת זעם רב במערכת הפוליטית. ח"כ שלמה מולה (קדימה) דורש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד המעורבים. "קשה להאמין שהתבטאויות מזעזעות כאלה קיימות בישראל", כתב ח"כ מולה, "המשטרה צריכה לפשוט על קריית מלאכי ולעצור אותם"

תופעת הגזענות נגד אתיופים בקריית מלאכי, כפי שתועדה אמש בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית, מעוררת תגבות זועמות בציבור: ח"כ שלמה מולה (קדימה) שיגר פנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין בדרישה שיורה למשטרת ישראל לפתוח בחקירה מקיפה כדי לבדוק את הפרשה ולהעמיד לדין את הנוגעים בדבר.

הכתבה הציגה תושבים בעיר המודים כי אינם מעוניינים למכור או להשכיר דירות לעולי אתיופיה בגלל מוצאם וצבע עורם. "התבטאויותיהם של התושבים, שהחליטו לדבר כשפניהם מטושטשות, הן מפלות, מזעזעות, מרושעות וגזעניות וקשה להאמין כי הם קיימים גם בשנת 2012 במדינת ישראל", כתב ח"כ מולה.

"המדינה לא נוקפת אצבע"

במכתבו דורש מולה לחקור את אותו הסכם סודי שנחשף בכתבה בין ועד שכונת בר-יהודה ובין התושבים, שכולל התחייבות שלא לאפשר ליוצאי אתיופיה להשתכן במקום. ״אני מזועזע מהרשעות והשנאה כלפי יוצאי אתיופיה", אמר ח"כ מולה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אחרי שידור כזה, משטרת ישראל הייתה צריכה לפשוט על אותם בניינים, לעצור את האנשים, לעצור אותם ולהביא אותם לדין. הבעיה הגדולה היום היא התמודדות עם התופעה הסמויה שהמדינה לא נוקפת אצבע".

"אם הדברים שהובאו בכתבה נכונים, זו הסתה לגזענות שפוגעת קשות באוכלוסיה שלמה", הוסיף ח"כ מולה. "פוגעים בדמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית ששוויון בין אוכלוסיות שונות הוא אבן יסודה. לכן אין לעבור על כך לסדר היום".

לדברי ח"כ מולה, התופעה אינה שונה בחומרתה מתופעת הדרת הנשים שבה נאבקים גורמים שונים בציבור בימים אלה. "עלינו להילחם גם נגד תופעת הדרת אוכלוסיות חלשות", כתב. בנוסף, שוחח ח"כ מולה עם ראש העיר מוטי מלכה, שסיפר כי פנה למשטרה לאחר שידור הכתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת