"חוק גרוניס" עבר בקריאה שלישית

הצעת החוק שתסלול את דרכו של השופט אשר גרוניס לנשיאות בית המשפט העליון, אושרה בקריאה שלישית במליאת הכנסת. על פי התיקון להצעת החוק, יוכל שופט לשמש כנשיא ביהמ"ש העליון גם אם נותרו לו פחות משלוש שנות כהונה כשופט

מליאת הכנסת אישרה ברוב גדול את "חוק גרוניס". עתה, נסללה דרכו של השופט אשר גרוניס לבית המשפט העליון, לאחר שבוטלה המגבלה הקובעת כי כנשיא בית המשפט יכהן רק מי שנותרו לו למעלה משלוש שנות כהונה בעת מינויו. בהצעת החוק תמכו 57 ח"כים, והתנגדו לה 37 ח"כים.

בחודש נובמבר האחרון אישרו חברי ועדת חברי ועדת חוקה, חוק ומשפט בראשותו של ח"כ דוד רותם את הצעת החוק. ח"כ רחל אדטו (קדימה), שהשתתפה אז בדיון בוועדה והתנגדה לאישור החוק, הסבירה בריאיון לערוץ החדשות כי "אין לנו דבר נגד השופט גרוניס. מבחינה זו איש מאיתנו (באופוזיציה) לא מתנגד לאיש עצמו. ההתנגדות שלנו נובעת מהחקיקה האישית, כדי להתאים את זה לצרכים אישיים".

"מה הדחיפות תוך שבוע לסיים חקיקה? כדי להגיע למועד של חילופי בתי המשפט? אם החוק טוב - שיעבור לאור היום ולא במחשכים", הוסיפה ח"כ אדטו. "אמרנו שאנחנו מוכנים לקבל את החוק אבל מבקשים שהתחולה תהיה תוך שנה כדי לוודא שזה לא ינוצל לצרכים אישיים. זה חוק רודף חוק, התערבות בלשכת עורכי הדין ובוועדה למינוי שופטים. לכן התנגדתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת