הכירו: היריב החדש של ראש הממשלה נתניהו בליכוד

ראש הממשלה נתניהו יתמודד בפריימריז הקרובים על ראשות הליכוד מול משה פייגלין וגם מול ד"ר לפיזיקה גרעינית ולדימיר הרצברג, שהגיש במפתיע את מועמדותו. "מי שיש לו שכל יצביע לי", אומר המועמד האלמוני בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. עם שורה של כישלונות בעבר, נראה שהמדען הסובייטי לשעבר לא ידיר שינה מעיניו של נתניהו

הכירו: ולדימיר הרצברג (חדשות 2)

היום הסתיימה הגשת המועמדות לקראת הפריימריז העתידי בליכוד. סילבן שלום החליט שלא להגיש את מועמדותו, ככל הנראה בעקבות ההתחזקות של ראש הממשלה בסקרים האחרונים, אולם מי שכן הגישו את מועמדותם הם משה פייגלין וגם מועמד אלמוני שהפתיע רבים - ד"ר ולדימיר הרצברג.

"אני לא נכנסתי לליכוד לא אתמול ולא שלשום", אמר הרצברג בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אני המון שנים בליכוד, בעצם מאז שהגעתי לארץ כעולה. מרגע שהגעתי למפלגה אני רוצה להיות יושב ראש המפלגה".

אבל איך הוא יצליח לשכנע להצביע לו? "אני לא צריך לשכנע אנשים שיצביעו לי, אנשים שיש להם שכל יעשו זאת ואני אשמח אם ייתנו בי אמון", מדגיש הרצברג.

ד"ר הרצברג - המתמודד הנצחי

אז מי הוא הדוקטור המיסתורי? הרצברג הוא ד"ר לפיזיקה גרעינית, בן 65, שעבד ברוסיה הסובייטית עם חברי האקדמיה המדעית בברית המועצות. הוא נשוי, אב לשני בנים וסבא לשני נכדים. הרצברג מגדיר עצמו כדתי, הוא דובר 6 שפות ובעבר עבד באוניברסיטת בן גוריון במחלקה הכלכלה.

בשנת 1999 התמודד הרצברג מול ראש הממשלה אריאל שרון וממלא מקומו אהוד אולמרט על תפקיד יו"ר הליכוד ולא זכה להצלחה מרובה. בין השנים 1998-2003 התמודד לרשות העיר באר שבע, וגם שם לא מצא את הגאולה. עוד התמודד הרצברג בין היתר לכנסת מטעם הליכוד, התמודד על תפקיד יו"ר לשכת הליכוד, לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית ולתפקיד נשיא הקונגרס היהודי - והפסיד בכל ההתמודדויות.

האם ראש הממשלה נתניהו צריך להרגיש מאויים לאור הצטרפותו של הרצברג למירוץ על ראשות הליכוד? לפי ניסיון העבר וכמות ההצלחות שנחל, אפשר להניח כי ראש הממשלה לא יפסיק לישון בלילות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת