ראש הממשלה נתניהו: "השנה נכניס לתוקף חוק חינוך חינם מגיל 3"

בפתח ישיבת הממשלה התחייב נתניהו כי השנה ייכנס לתוקף חוק חינוך חינם מגיל 3, בהתאם להמלצות דוח ועדת טרכטנברג. ראש הממשלה הוסיף "קיימים נתוני פתיחה טובים ל-2012. נמשיך להילחם באבטלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתחייב להעביר עד סוף 2012 חוק חינוך לילדים מגיל 3.

בפתח ישיבת הממשלה השבועית אמר ראש הממשלה כי קיימים תנאי פתיחה טובים ל-2012 מבחינה כלכלית, וכי מטרתו היא להמשיך ולהוריד את האבטלה. לדבריו, במהלך השנה יכנס לתוקפו חוק חינוך חינם מגיל 3 שהוקפא עד כה בחוק ההסדרים.

"החל מהיום 280 אלף אבות מקבלים 430 שקל על כל ילד מתחת לגיל 3, ו-100 אלף נשים מקבלות תוספת של 215 שקלים על כל ילד מתחת לגיל 5", אמר נתניהו. "זו בשורה גדולה אשר ייהנו ממנה כמעט 400 אלף איש", ציין.

"נעשה מה שנדרש למען הביטחון"

"השבוע אנחנו ניקח את המשולש הזה של ביטחון, כלכלה, חברה ואנחנו הולכים לחתוך דברים", אמר ראש הממשלה בזמן שהציג את יעדי השנה החדשה בפני שרי הממשלה. "אני אביא בפני הממשלה בימים הקרובים את האיזון שבעייני הוא האיזון הנכון בין צורכי הביטחון, צורכי הכלכלה וצורכי החברה. בין השאר אנחנו נביא הסדר להכללת חינוך חינם לילדים מגיל 3", הוסיף.

נתניהו הדגיש בדבריו: "חינוך חובה לילדים מגיל 3 דבר שמשוועים לו פה כבר 63 שנים. אנחנו הולכים להנהיג את זה בשנת 2012, ואני חושב שזה מתווסף לבשורות האחרות. כמובן שאנחנו עושים את זה תוך כדי שמירה על מסגרת התקציב, איננו פורצים אותו. אנחנו נדאג לחינוך ולצורכי החברה כפי שאתם רואים. אנחנו גם נעשה את מה שנדרש לגבי הביטחון, אולי בפחות כסף ממה שמערכת הביטחון היתה רוצה, אבל במספיק לדעתי כדי לשמור על מדינת ישראל מפני אויביה".

הטבות המס נכנסות היום לתוקף 

"אנחנו מאשרים את דו"ח טרכטנברג בממשלה פרק, פרק", אמר אתמול נתניהו. "אישרנו את פרק המסים, אישרנו את פרק התחרותיות ויוקר המחיה, אישרנו את סעיפי ייעול ושיפור הרגולציה הממשלתית. גם את פרק הדיור וגם את פרק החינוך נאשר".

בהודעה שיצאה אמש ממשרדו של נתניהו נכתב כי הטבות המס שאישרה הממשלה במסגרת יישום המלצות דו"ח טרכטנברג ייכנסו היום לתוקפן. בין השאר יקבל אב עובד לילד עד גיל 3 עוד 2 נקודות זיכוי שהן 430 שקלים נטו עבור כל ילד. עוד פורסם כי בוטלה העלאת המס המתוכננת על הדלק שהייתה אמורה להוסיף ממחר 40 אגורות לליטר בנזין והמכס על מחירם של מאות מוצרי חשמל יופחת.

בנוסף צוין כי, בזכות רפורמת המס שאושרה מוקדם יותר השנה אם עובדת לילד עד גיל 5 תקבל נקודת זיכוי נוספת ממס ששווה 215 שקלים נטו עבור כל ילד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת