יו"ר "יד ושם" על השימוש בטלאי צהוב בהפגנת החרדים: "יש גבול שאסור לחצות"

התמונות של ילדים חרדיים במדי אסירים וטלאי צהוב בהפגנת החרדים בירושלים, היו קשות לרבים. יו"ר "יד ושם" תוקף היום את השימוש שנעשה בסמלי שואה: "קיבלתי טלפונים מניצולים רבים זועמים ממש. אם מישהו חשב שיקבל אהדה זה לא יקרה. אני קורא להנהגה של אותו ציבור - תעצרו את זה, יש גבולות שלא חוצים אותם"

גינויים כבדים נשמעים היום מכל קצוות הקשת הפוליטית ואישי ציבור בעקבות השימוש שנעשה אתמול בסמלי שואה בהם טלאי צהוב, במהלך הפגנת החרדים במאה שערים. יו"ר "יד ושם" תוקף את המפגינים: "יש גבולות שאסור לחצות אותם".

בריאיון בערוץ החדשות התייחס יו"ר "יד ושם" אבנר שלו להפגנה אמש: "אני מקבל את זה כמו חלק גדול מהציבור הכללי - גם בזעזוע וגם בהשתאות, ואנחנו מגנים את העניין בכלח חריפות הגינוי. יש גבולות שאסור לחצות אותם. זהו שימוש נלוז בסמלים של השואה, אנחנו מתנגדים לשימוש בסמלים כאלה. לכן הדבר הזה הוא מעבר גבול שאסור לעבור אותו".

"השואה זה עולם אחר לגמרי, הבורות והציניות של אותם אנשים עוברים את המתקבל על הדעת. קיבלתי טלפונים מניצולים רבים זועמים ממש. אם מישהו חשב שיקבל אהדה זה לא יקרה. אני קורא להנהגה של אותו ציבור - תעצרו את זה, יש גבולות שלא חוצים אותם".

הצעת חוק שתאסור שימוש בסמלים נאצים

לטענת שלו, סיפר כי אנשיו עובדים באינטנסיביות עם חלקים נרחבים על הקהילה החרדית, וכי הוצאו ספרים, ומתקיים דיאלוג עם בחורי ישיבה שבאים ל"יד ושם". "זה לא מאפיין את הציבור החרדי, זה אנשים קיצוניים שלא יודעים גבולות", הוא מסביר.

"לא צריך לגייס את השואה, שאין כל דמיון בין המצבים שנגדם מתריסים המפגינים ובין השואה. אני קורא בתקיפות לעצור את הדבר הזה", אומר שלו.

למגנים מצטרף גם שר הביטחון אהוד ברק שכינה את המעשה "ציני". "מדי אסירים וטלאים צהובים עליהם כתוב 'יהודי' בגרמנית אלה דברים מזעזעים ומחרידים. השימוש בטלאי צהוב וילדים קטנים המניפים את ידיהם לכניעה זו חציית קו אדום שאסור למנהיגות החרדית, שרובה אחראית, להשלים איתו. עליה לעקור את התופעות האסורות הללו ולוודא שלא יחזרו עוד", אמר ברק.

בעקבות ההפגנה הודיע ח"כ יואל חסון הודיע כי הוא מתכוון לפעול לקידום הצעת חוק שתאסור שימוש בסמלים נאצים ובכינויים נאצים ובכלל שימוש בטלאי צהוב. על פי הצעת החוק העונש שייגזר על מבצעי העבירה עשוי להגיע לעד חצי שנת מאסר ולקנס כספי של 100 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת