רה"מ עונה לאיתן כבל: "מבריק יותר משכטמן, מצחיק יותר מסיינפלד, טוב יותר ממרדונה"

ההתטאות הצינית של ח"כ כבל ביחס לאופן שבו הוצג ראש הממשלה בטקס לזכר אסון הכרמל, זוכה היום לתגובה מצדו של נתניהו. במהלך נאומו בכנסת פנה רה"מ לכבל ואמר לו: "אני הייתי הראשון שזיהה את גודל הכישרון שלך". בתום נאומו, התחבק ראש הממשלה עם ח"כ כבל שקם לברכו בחיוך גדול. צפו בקטע מהנאום

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נשאר חייב: אחרי ההתבטאות החריפה מצד חבר מפלגת העבודה איתן כבל נגד ראש הממשלה, על האופן שבו הוצג בטקס האזכרה לנספים באסון הכרמל, נתניהו משיב אש.

במהלך נאומו הערב בכנסת, פנה ראש הממשלה לח"כ כבל ואמר: "אמנם נתגלו פה כישרונות מרשימים, אבל אין ספק שהמוכשר ביותר הוא חבר הכנסת איתן כבל. איתן, אתה יותר מבריק משכטמן, יותר מצחיק מסיינפלד, כידררת את זה לשער יותר טוב ממרדונה. אבל אני במקומך הייתי בוחר במרדונה או פלה ולא במסי".

נתניהו לא הסתפק בדברים האלה והוסיף בחיוך בהתאם לנוסח המקורי: "אני הייתי הראשון שזיהה את גודל כישרונך. אני מוריד את הכובע בפניך. שאפו". בתום הנאום ניגש כבל לנתניהו כשעל פניו חיוך גדול, והשניים התחבקו בחום.

נתניהו נאם במסגרת דיון 40 חתימות שיזמה האופוזיציה, בנושא "כישלון ממשלת נתניהו בתחומים הכלכלי המדיני והחברתי". נתניהו נדרש להשיב ליוזמת הדיון, לאחר שנאספו חתימות של 40 חברי כנסת והתייחס להשפעות השינויים האזורים על ישראל. "מתהווה מציאות חדשה בעירק ובמצרים", אמר נתניהו והוסיף "בתוך פחות משנה נשלים את בניית גדר הגבול במצרים, שהוא צעד חיוני כדי לעצור את המחבלים לשטחנו ואת זרימת המסתננים הבלתי חוקיים לארצנו. באשר לעירק, המצב שם עלול לעורר אתגרים לישראל ממזרח, שלא ידענו ולא התמודדנו עמם במשך השנים".

"אני מציין את השינויים הדרמטיים הללו יחד עם שינויים רבים אחרים שמתחוללים סביבנו, יחד עם אירן שממשיכה לפתח את החימוש הגרעיני שלה, ועד לוב שממנה מוברח נשק נגדנו, כיוון שבימים הקרובים נקבל החלטות בתקציב הביטחון כדי לתת מענה לאתגרים החדשים שאנו עומדים בפניהם, אבל באופן כזה שלא יפגעו בכלכלה ובחברה, וזו לא משימה פשוטה", הוסיף נתניהו.

"לא נקבל שיורקים על אנשים ברחוב"

"יש מי שמיהר להספיד את דוח טרכטנברג, אני מציע לא להספיד. אנחנו מאשרים בממשלה את דוח טרכטנברג בממשלה. אישרנו את פרק המסים, התחרותיות ויוקר המחייה. ושיפור הרגולציה הממשלתית, ויש עוד 2 דברים גדולים בדרך, פרק הדיור - לא ויתרנו עליו, והשני שעליו שמעתי אותם הספדים , ושאנחנו הולכים להעביר, זה פרק החינוך", אמר נתניהו.

בהמשך, התייחס ראש הממשלה גם לתופעת הדרת הנשים. "לא נקבל שיורקים על אנשים ברחוב בגלל לבוש, הוריתי לעצור את היורקים ואת כל מי שמתנכל לנשים ואנשים בכלל במרחב הציבורי. המרחב הציבורי הוא פתוח ובטוח לכולם וכך זה יהיה. גם במקרה הזה צריך להזהר מלהכליל אוכלוסיה שלמה. הרוב המוחלט של הציבור החרדי משלב את קיום ההלכה עם שמירה מלאה על החוק. אני מברך על כך שרבנים חשובים ומנהיגים של הציבור החרדי גינו תופעות פסולות אלה".

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני עלתה לנאום אחרי ראש הממשלה, ומתחה ביקורת על בדיחותיו במליאה. "מאוד משועשע היום ראש הממשלה. אני מודה שאני לא ממש משועשעת", פתחה את נאומה. "זאת לא ישראל שבה אנחנו רוצים לגדל את ילדינו. זאת לא ישראל עליה חלמה התנועה הציונית על פלגיה השונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת