יהדות התורה: "לשקול מחדש את הברית עם נתניהו"

ח"כ משה גפני, שנחשב אחד האישים הבכירים בפוליטיקה החרדית, אומר בשיחות סגורות כי "כשאנחנו הולכים עם הליכוד אנחנו חוטפים, מנסים להוריד את ביבי דרך המתקפה עלינו". לדבריו, על הסיעות החרדיות לשקול לחבור דווקא לשמאל, "ותראו שפתאום לא תהיה הדרה, לא יהיו כתבות נגד חרדים". את הדברים אמר גם לרה"מ

הסיעות החרדיות נפרדות מהימין? יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה) נפגש היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וביטא עמדה מפתיעה עליה חזר בשיחות סגורות: יש לשקול מחדש את הברית הפוליטית עם הימין.

השניים דנו בפגישתם גם בנושא הדרת נשים. לדברי גפני, יש שתי סיבות לעיסוק התקשורתי הרב בחרדים - ההתקרבות של העם למסורת וליהדות, שלדבריו מאיימת על האליטות ובנוסף - הברית בין החרדים לימין.

"כשאנחנו הולכים עם הליכוד אנחנו חוטפים, מנסים להוריד את ביבי דרך המתקפה עלינו", אמר גפני. "תראו שאם נלך עם השמאל פתאום לא תהיה הדרה, לא תהיה אפליה, לא יהיו כתבות נגד חרדים. אם גדולי התורה יורו לנו, יש לשקול ללכת עם השמאל. שם אפשר לקבל הרבה יותר הישגים".

משמעות הדברים היא שהברית הפוליטית בין החרדים לימין כבר אינה קדושה בעיני גפני, שנחשב אחד האישים הבכירים בפוליטיקה החרדית. דבריו עשויים לסמן עידן חדש בפוליטיקה הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת