הצצה מקרוב אל "נוער הגבעות"

מאחורי המושג "נוער הגבעות" מסתתרים, תרתי משמע, נערים ונערות צעירים עם אידיאולוגיה ברורה. פעולות "תג מחיר" שמתבצעות נגד פלסטינים נועדו למנוע פיגועים והמסגדים שהושחתו הם רק הקדמה למה שצריך לעשות למסגד אל אקצה

הם חיים בשטחים על הגבעות, נעים ממאחז לא חוקי למשנהו. אחרי הפריצה והעימות האלים בבסיס צה"ל חטמ"ר אפרים, מעבר הגבול בקאסר אל יהוד, ופעולות תג מחיר, יצאנו לפגוש את מי שמכונים "נוער הגבעות".

פלפי החלטת בג"ץ אמורים לפנות את היישוב, וכבר פינו אותו בפועל יותר מ-11 פעמים, אבל נראה שהאנשים שמאיישים אותו לא מתכוונים לעזוב. כשצוות הצילום של חדשות 2 הגיע למאחז, הוא גילה נערה שמסתתרת מפני שחשבה שאנשי הצוות הם חיילים שבאים לעצור אותה.

כל שלוש הנערות שמתגוררות במקום, נעצרו בעבר, חלקן יותר מפעם אחת. אחת מהן, אלירז, מנהלת את הפורום בערוץ 7 שדרכו עובר המידע. בשיחה איתן מתבררות העמדות הקיצוניות שלהן, ולעתים נדמה שפס הקול של הטקסט הקשה לא מסתדר עם פניהן של הנשים הצעירות.

"לפוצץ את מסגד אל אקצה? ברור"

כך למשל מאחורי האידיאולוגיה של כריתת עצים של פלסטינים, יש להן הסבר פשוט. "איפה שיש עץ זית, יש ערבי, ואיפה שיש ערבי יש פיגוע. אם לא רוצים שיהיו פיגועים, לא צריך שיהיו עצים", הן אומרות.

גם בעניין התוקפנות כלפי החיילים, נדמה שיש להן גישה ברורה. "את (אלוף) אבי מזרחי אין לי בעיה לומר שאני שונאת", מסבירה אחת מהן ומקבלת חיזוק מחברתה. "כשאומרים 'הקם להורגך השכם להרגו' מתכוונים ליהודים. במקרה של גויים זה ברור שצריך לתקוף", היא מסבירה. "אם חייל יירה עלינו אנחנו צריכים להגן על עצמינו באיזו שהיא צורה".

כל הפעילות שמתקיימת נגד מסגדים מבורכת בעיניהן ומקבלת את אישור הרבנים. לכן ברור להן שצריך להרוס גם את מסגד אל אקצה. "כשקמים בבוקר ורואים בחדשות שנשרף מסגד, יאללה מבסוטים. בוקר טוב", הן מסבירות.

לדבריהן, לא כל פעולה של תג מחיר עוברת אישור של רב, אבל הרעיון הכללי מקבל את תמיכת הרבנים. "ערבים הם כמו כלבים. הם מריחים פחד, אז הם מגיעים לנשוך. אן ראש הממשלה לא יפגין פחד הם לא יתקפו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת