ראש הממשלה נתניהו: "קיצוניים לא יפגעו בזכויות נשים"

רה"מ בנימין נתניהו מבהיר כי הוא לא יעבור בשתיקה על אירועי האלימות האחרונים נגד נשים במרחב הציבורי. לאחר חשיפת התמונות ב"אולפן שישי" בהן נראית קבוצת חרדים משפילה ילדה בת 8 בבית שמש הוא אומר: "המרחב הציבורי חייב להישאר פתוח ובטוח לכולם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הערב שוב לתופעת האלימות הננקטת במרחב הציבורי נגד נשים. יום לאחר שפורסמה כתבתו של שי גל בה נראית ילדה בת 8 מושפלת על ידי חרדים בבית שמש הוא אומר: "לא ניתן לקבוצות קיצוניות לפגוע בזכויות הנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצאת השבת שוחח ראש הממשלה עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' וביקש ממנו להנחות את המשטרה לפעול בתקיפות נגד האלימות שמתבצעת נגד נשים בפומבי. כמו כן שוחח נתניהו עם עם היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין לוודא כי החוקים הנוגעים להדרת אנשים מהמרחב הציבורי נאכפים ברשויות המקומיות.

ראש הממשלה התייחס לשורת המקרים האחרונים של הדרת נשים ואמר בתוקף: "לא ניתן לקבוצות קיצוניות לפגוע בזכויות הנשים במרחב הציבורי שחייב להישאר פתוח ובטוח לכולם", מסר נתניהו בתגובה.

"מרגישים שהמדינה נשמטת מתחת לרגליים"

אמש פורסמה ב"אולפן שישי" כתבתו של שי גל שתיעדה מסכת ההשפלות שעוברת נעמה, ילדה בת 7 על ידי חרדים בבית שמש. בעקבות הכתבה קמה סערה ברשת שקוראת לעלות לבית שמש ולהביע תמיכה בנעמה. מארגן היוזמה בפייסבוק, צביקי לוין, מסביר כי אסור לעבור על הדבר בשתיקה: "מאות אלפי ישראלים מרגישים שהמדינה נשמטת להם מתחת לרגליים".

לוין סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מיד לאחר הצפייה בכתבה הוא החליט שהוא לא יעבור על הדבר בשתיקה. "קודם כל היו לי תחושות של כאב על הילדה הזאת, אבל לא רק עליה. כשאתה רואה סיפור כזה אתה מבין שמדובר גם באלפי בנות אחרות שסיפורן לא מגיע לתקשורת", הסביר לוין.

"בנוסף, אני מרגיש זעם ענק, שמופנה כלפי המאיימים, המקללים, המדירים והמשפילים וגם כלפי הממשלה שלא אוכפת את החוק במדינה במקרים מסוימים", מדגיש לוין. לדבריו, אירוע זה מצטרף לתחושת הזעם בעקבות אירועי התג מחיר האחרונים, ו"ניסיונות החקיקה ההזויים" שמציפים את הכנסת.

"יש תגובות מטורפות - צונאמי של משתתפים"

ב-24 השעות האחרונות הצטרפו יותר מ-5,000 איש לקבוצה שהקים לוין ברשת החברתית, הקוראת לעלות לבית שמש בעקבות המציאות שנחשפה בכתבה. "התגובות שאני מקבל בפייסבוק מוכיחות שאנחנו לא בודדים, זה מאות אלפי ישראלים שמרגישים שהמדינה נשמטת להם מתחת לרגליים. זה איום שלא מגיע מאירן אלא מתוכנו, ומעבר לזעם מדובר בפחד, חרדה קיומית, במדינה שנאבקת על קיומה ונאבקת על שמירת ציביון יהודי ודמוקרטי", הוסיף לוין.