התנועה לאיכות השלטון נגד יואב גלנט

לאחר שהתברר כי האלוף לשעבר הוא המועמד של מפלגת כולנו לתפקיד שר הבינוי והשיכון, דורשים בתנועה שלא לאפשר את המינוי בשל מעורבתו בפרשת הקרקעות לפני כארבע שנים. "מינוי אדם אשר פעל שלא כדין בענייני תכנון ובנייה הינו פוגעני ובלתי סביר הן מבחינה מהותית והן בבחינת מראית עין", כתבו בפנייה לראש הממשלה

שר הבינוי הבא? ארכיון. (גילי יערי/ Flash90)

התנועה לאיכות השלטון שלחה ללשכת ראש הממשלה מכתב בו היא דורשת למנוע את מינוי של האלוף (מיל') יואב גלנט לשר הבינוי והשיכון - תפקיד האחראי בפועל על מינהל מקרקעי ישראל. לטענתם, המינוי אינו ראוי בשל מעורבותו של גלנט בפרשת הקרקעות בביתו שבמושב עמיקם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לעמדתנו, מינוי אדם אשר פעל שלא כדין בענייני תכנון ובניה ובהתנהלותו גרם לכשל קשה בהתנהלות הרשויות בתחום זה", נכתב בפנייה לראש הממשלה. "מינוי שר אשר אמון על אותם תחומים בדיוק, הינו פוגעני ובלתי סביר, הן מבחינה מהותית והן בבחינת מראית עין".

בדוח מבקר המדינה נקבע בזמנו כי גלנט קיבל ממנהל מקרקעי ישראל באופן ישיר ולפנים משורת הדין,40 דונמים לעיבוד חקלאי. בנוסף הוא פלש בנוסף לשטח של יותר מ- 28 דונמים וכן השתלט על שטחים ציבוריים מסביב לביתו בטענה שרצה לפתוח דרכי גישה חדשים.

המבקר אמר שהתנהגותו של האלוף לשעבר מזכירה אדם שעושה דין לעצמו תוך קביעת עובדות בשטח והסתייעות בגורמים בכירים. חשש נוסף שאותו מביעים בתנועה לאיכות השלטון הוא שבמידה וימונה לשר הבינוי והשיכון יהיה גלנט אחראי על אותם בכירים במנהל ששיתפו פעולה בעניינו והעידו נגדו.