מי מאיים על חייה של אנסטסיה מיכאלי?

חברת הכנסת שיזמה את "חוק המסגדים" קיבלה לאחרונה איומים על חייה, בעקבותיהם היא הגישה תלונה במשטרה. גורמים המתנגדים להצעת החוק אף השתלטו על דף הפייסבוק של מיכאלי, ושתלו שם תמונה שלה לבושה בחיג'אב מוסלמי ירוק. חברת הכנסת: "לא אירתע ואשלים את חקיקת החוק"

ח"כ אנסטסיה מיכאלי מישראל ביתנו, יוזמת החוק שיאסור על שימוש במערכות כריזה בבתי תפילה, קיבלה מאז הניחה את הצעת החוק מספר איומים על חייה.

בעקבות האיומים, הגישה מיכאלי תלונה במשטרה, וזו תצטרך לבדוק מיהם הגורמים שהביעו מחאה על הצעת החוק, שתפגע בעיקר במואזינים במסגדים השונים. גורמים המתנגדים להצעת החוק אף השתלטו על דף הפייסבוק של מיכאלי, ושתלו שם תמונה בה היא נראית לבושה בחיג'אב מוסלמי ירוק.

"יש צבא שלם של טוקבקיסטים שמאיימים עליי ועם כל חופש הדת והדמוקרטיה", אמרה ח"כ מיכאלי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הם הציפו את העמוד בקללות בעברית, ערבית, רוסית ואנגלית".

בנוסף סיפרה מיכאלי לשכתה בכנסת הוצפה בשיחות טלפון, בהן נשמעו קולות של מואזין. "אני לא נבהלת מסיטואציות כאלה, לכל אחד זה יכול לקרות", הוסיפה. "אנשים צריכים לדעת כשהם פותחים עמוד פייסבוק, שיכולים לתקוף אותם וכל העבודה שהם עשו במשך כמה שנים יכולה להיעלם".

לדבריה, "הם החליטו להרוס לי את זה והצליחו. לא יעצרו אותנו בחקיקה על איכות הסביבה. אני כמחוקקת מביאה פתרון על מנת להגן על המבוגרים שרוצים את מנוחת הבוקר שלהם".

בימים האחרונים סיירה מיכאלי ביישובים שונים ברחבי הארץ, בהם רמלה, לוד, פרדיס, עפולה ונצרת עילית. במהלך הסיורים ניסתה מיכאלי להסביר כי הצעת החוק לא מיועדת לפגוע בציבור הערבי. "אני חושבת שזה חוק שקשור אך ורק לאיכות הסביבה", היא התגוננה - ונזפה בעיתונאים: "תפסיקו להדביק אליו כל מיני סוגיות פוליטיות ותרבותיות".

"זה שהתקשורת קראה להצעה הזאת 'חוק המסגדים' זה המבט שלה", אומרת מיכאלי. "לצערי, הוא לא תמיד משקף את כל האנשים. בגלל זה אני נמצאת פה עכשיו בשטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת