"רה"מ הוא פילנתרופ? זה תפקידו לנהל את המדינה"

יו"ר מפלגת העבודה טוענת שהשבחים לנתניהו שצורפו לדברי הפתיחה בטקס לזכר הנספים באסון הכרמל, הם יותר מטעם רע. "כשרה"מ דואג למערכת החינוך והבריאות זה תפקידו, הוא לא אמור לקבל על זה צל"ש ומחמאות, זה הייעוד שלו", אמרה יחימוביץ בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "לו היינו צופים בקומדיה על רודן זה היה אולי משעשע"

דברי ההקדמה שהקריא דן כנר אתמול לפני עליתו של בנימין נתניהו לבמה בקטס לזכר אסון הכרמל עוררו סערה גדולה בציבור. לדברי שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה שצפתה בטקס ומעידה על עצמה שנעה באי נוחות, מדובר במעשה ציני, שמבייש את המשפחות השכולות.

"הציבור הישראלי לא מורגל לשמוע דברים כאלה בטקסים ממלכתיים כי אנחנו חיים במדינה דמוקרטית עם קודים סבירים של התנהגות הגיונית בטקסים ממלכתיים, ומעולם לא פואר שובח והולל ראש ממשלה על ידי קריין שאמור להציג באופן יבש ומכבד כמובן את ראש הממשלה", אמרה יחימוביץ בריאיון לערוץ החדשות. "זאת סוגייה של יותר מטעם רע. זאת סוגייה של השתלטות על טקס כואב, מדמם".

"עומדות משפחות שאיבדו את יקיריהן, ובינתיים עדיין מתורצצות בין בתי המשפט כדי לקבל את מה שמגיע להם, אלה שבתיהם נשרפו בגלל מחדל של הממשלה, והדברים האלה הם צורמים, הם ציניים", אמרה. "לו היינו צופים בקומדיה על רודן במדינת עולם שלישי, זה היה אולי משעשע אותנו".

"הרוב המכריע של הציבור או כעס או זז בכסאו באי נוחות, יש כאן חציית גבולות יש כאן הכתבה לקריין שהוא עובד רשות השידור, שהיא גוף שכפוף לממשלה", סיפרה יחימוביץ על תחושותיה. "אני גם לא מאמינה בחיפוש אחרי הש"ג, שכתב את הטקסט מטעם לשכת ראש הממשלה".

"ההתעוררות אחרי האסון הנורא היא הכשל המחפיר"

"עוד מעט יתפרסם דוח מבקר המדינה שיצביע ל ליקויים כאלה ואחרים ואני רוצה להצביע על מחדל של מדיניות מכוונת של התעלמות הממשלה מצרכי אזרחיה, מדינות שהחלה בזמן שנתניהו היה שר אוצר, אידיאולוגיה קפיטליסטית מאוד קיצונית שנתניהו היה אחד מאבותיה, וייבוש מערך הכבאות היה חלק ממנה", האשימה יו"ר מפלגת העבודה.

גם ההצדקה שקיבלו הדברים בתגובת לשכת ראש הממשלה, שאמרו כי הדברים שנאמרו נכונים לא מניחים את דעתה של יחימוביץ. "ראש הממשלה הוא פילנתרופ? תפקידו להנהיג ולנהל את המדינה", אמרה. "כשראש ממשלה דואג למערכת החינוך והבריאות זה תפקידו כראש ממשלה, הוא לא אמור לקבל על זה צל"ש ומחמאות, זה הייעוד שלו. מה גם שזה לא נכון במקרה הזה".

בסיום הריאיון, סיפרה יחימוביץ על אין ספור הישיבות שבן השתתפה בעצמה, שבהן נכחו כבאים, שהתריעו ממצבו הרע של מערך הכבאות בישראל והתחננו על חיי הציבור. לדבריה, זמן רב לפני האסון הם הצביעו על מחסור בציוד ובתקנים. "ההתעוררות אחרי האסון הנורא היא הכשל המחפיר", סיכמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת