נתניהו: "מי שיפגע בחיילים או שוטרים - ישלם מחיר יקר"

בנאום שנשא ראש הממשלה בוועידת הליכוד תקף את אנשי הימין הקיצוני שתקפו חיילים ושוטרים: "לא ניתן לאיש מתוך העם שלנו לפגוע בחיילינו או בשוטרינו או באנשינו". ועידת הליכוד אישרה ברוב גדול הקדמת הפריימריז

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב בחריפות את אנשי הימין הקיצוני שביצעו פעולות "תג מחיר" נגד חיילים ושוטרים, בנאום שנשא בוועידת הליכוד בתל אביב. את נאומו העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"תמיד ראיתי בחג חנוכה את עצמאות ישראל ואת רוח ישראל ואותה רוח שגברה על כל מעצור ומיצר. המכבים הבינו שללא עצמאות מדינית וכוח צבאי גורלו של עם ישראל מוטל בסכנה. יש לנו הזכות לחיות בתקופה ההיסטורית בדורנו שעמנו החזיר לעצמו את שניהם", אמר נתניהו ופנה להתייחס לתופעת תג מחיר נגד כוחות הביטחון.

"אנחנו יודעים יותר מזה, שללא צבא הגנה לישראל אין קיום למדינת ישראל. מי מחזיק היום בחרב המכבים? מי שומר על ביטחון ישראל? אנשי זרועות הביטחון, השב"כ. מי נלחם בחמאס ובחיזבאללה? השב"כ, המוסד, חיילי מג"ב, שוטרי משטרת ישראל, חיילי צבא הגנה לישראל."

"לא ניתן לאיש מתוך העם שלנו לפגוע בחיילינו או בשוטרינו או באנשינו. לא ירימו כאן יד על שוטרי משמר הגבול, לא ירימו יד על חיילי צה"ל. מי שיעיז לעשות זאת ישלם מחיר יקר – אני מתחייב לכך", אמר נתניהו.

"אנחנו לא ניתן לקבוצה הקטנה והקיצונית הזאת להכתים את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. ציבור המתיישבים הזה הוא ציבור נאמן ושומר חוק. אני מבין היטב כיצד התגייסו ראשי היישוב ביהודה ושוצרון וגינו בתוקף את ההתפרעות הזאת". לא ניתן להם להצית מלחמת דת, לא ניתן להם לפגוע לא ביהודים ולא בערבים אנחנו נעצור אותם, נרחיק אותם נשפוט אותם".

"אני מבהיר שלא יהיו כאן הקלות", המשיך ראש הממשלה. חוק זה חוק משפט זה משפט. פגיעה בחיילי צה"ל זה דבר חמור ביותר".

"פליטים? מדובר במהגרי עבודה"

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה גם לסוגיית הפליטים: "הייתי באילת ודיברתי עם אנשים. אימא בוכייה כבר מעבר לייאוש. שומעים את אותם דברים בערד ובתל אביב. אני לא מדבר על פליטים. בדקנו כמה מהשיטפון האנושי הזה, איזה חלק ממנו מורכב מפליטים ומצאנו שמדובר בפרומיל. לא באחוז – בפרומיל".

"מדובר במהגרי עבודה בלתי חוקיים. לכל מדינה הזכות להגן על גבולותיה. במשך שנים דיברו על החובה הזאת, משנת 2005 דיברו הרבה ולא עשו דבר. כשהקמנו את הממשלה בשנת 2009 אמרנו נעשה וב-2010 קיבלנו החלטה להקים מכשול קרקעי כדי להגן על גבולה הדרומי של מדינת ישראל.

"השקענו כסף, הבאנו צוותים והקדמנו את לוח הזמנים. עד היום הקמנו קרוב ל-100 קילומטר מאותו מכשול ותוך פחות משנה נשלים את השאר. ביום ראשון השבוע הוספנו עוד 630 מיליון שקל כדי להשלים את הגדר וכל מה שכרוך בה".

הוועידה אישרה: הפריימריז יוקדמו

ועוד בוועידה: הצעת ראש הממשלה להקדים את הבחירות לראשות התנועה ולקיימן בסוף ינואר התקבלה ברוב גדול. הבחירות יתקיימו ב-31 בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת