הבוקר: גשר המוגרבים נפתח למבקרים

בתחילת השבוע נאסרה כניסת המבקרים לגשר המוגרבים בבירה, זאת לאחר שמהנדס ירושלים הכריז על הגשר כמבנה מסוכן. מהבוקר חודשה כניסת המבקרים לגשר והוצבה במקום כבאית. בנוסף, הגשר ייצבע בחומר מעכב בעירה מחשש לדליקה. במקביל, עיריית ירושלים תחזק את הגשר

הסאגה מסתיימת: גשר המוגרבים נפתח הבוקר לתנועת מבקרים, זאת לאחר שהיה סגור מספר ימים מחשש לאסון. כפי שפורסם לראשונה אמש בחדשות 2, בסמוך לגשר תוצב כבאית 24 שעות ביממה על מנת שזאת תכבה שריפה באם תפרוץ בגשר. בנוסף, הגשר ייצבע בחומר מעכב בעירה על מנת לשמור על בטיחות המבקרים במקום.

בשיחה שקיימו אתמול השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו, מצאו השניים את הפתרונות המקוריים הללו לסוגיית גשר המוגרבים להר הבית, שנסגר לאחרונה בשל סכנות בטיחות רבות. במקביל פנו השניים לריקרדו גורה מהטכניון, מי שנחשב למומחה הגדול ביותר בישראל למניעת דליקות, ולגורם אחר שיהיה אמון על חיזוקו של הגשר.

עיריית ירושלים תחזק את הגשר

המהנדס הראשי בעיריית ירושלים יפעל יחד עם גורמים חיצוניים את האפשרות לחיזוק הגשר במקביל לפתיחתו, ככל הנראה ביום חמישי הקרוב. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר אתמול כי הוא מסופק באשר לסיום תכניתו של ראש הממשלה בהקדם. "הסטטוס קוו בכותל לא ישוב בקרוב", אמר ניר ברקת.

בהודעה שיצאה מעיריית ירושלים, נכתב כי "העירייה הביעה תמיכה בפתרון שנחשף בחדשות 2, לפיו הגשר יתוקן ולא יוחלף. עם זאת, החלטת הממשלה לחזק את הגשר ולתקן את ליקויי הבטיחות בו בהתאם להנחיות מהנדס העיר ממלאת את דרישתה הראשונית של העירייה להבטיח את שלומם של המשתמשים בגשר וברחבת הכותל ולמנוע סכנת התמוטטות או דליקה".

"יש להצטער על אזלת היד שהפגינה ממשלת ישראל בטיפול במפגע המכוער והרעוע בלב רחבת הכותל ובכניסה להר הבית. בהליך נכון של קבלת החלטות למימוש הקמת הגשר בהתאם לתכנית המאושרת ניתן להגיע לפתרון הנכון והראוי של הצבת גשר קבוע ובטוח, בדיוק במקום בו עמד הגשר הישן שנים ארוכות", לשון ההודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת