עיריית ירושלים נגד הממשלה: "אזלת יד בטיפול בגשר המוגרבים"

האם נמצא פתרון לסוגיית גשר המוגרבים? ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון פנים אהרנוביץ' מצאו פתרון שאמור לרצות גם את הירדנים וגם את אנשי הימין. גשר המוגרבים ייפתח ביום חמישי הקרוב כאשר במקום תוצב כבאית, ותיבדק האפשרות לחזק את יסודותיו - זאת מבלי להרסו. בעיריית ירושלים זועמים על התנהלות הממשלה בפרשה

בשיחה שקיימו היום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו, מצאו השניים פתרון מקורי לסוגיית גשר המוגרבים להר הבית, שנסגר לאחרונה בשל סכנות בטיחות רבות.

ראש הממשלה והשר לביטחון פנים פנו במקביל לריקרדו גורה מהטכניון, מי שנחשב למומחה הגדול ביותר בישראל למניעת דליקות, ולגורם אחר שיהיה אמון על חיזוקו של הגשר. במקביל, תוצב במקום כבאית על מנת שבמקום לא יתרחש אירוע המוגדר כ"אסון הכרמל 2".

עיריית ירושלים: מסופקים שהתכנית תאושר בזמן

במקביל, דווח כי המהנדס הראשי בעיריית ירושלים יפעל יחד עם גורמים חיצוניים את האפשרות לחיזוק הגשר במקביל לפתיחתו, ככל הנראה ביום חמישי הקרוב. במקביל אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת כי הוא מסופק באשר לסיום תכניתו של ראש הממשלה בהקדם. "הסטטוס קוו בכותל לא ישוב בקרוב", אמר ראש העירייה ניר ברקת.

בהודעה שיצאה מעיריית ירושלים, נכתב כי "העירייה הביעה תמיכה בפתרון שנחשף בחדשות 2, לפיו הגשר יתוקן ולא יוחלף. עם זאת, החלטת הממשלה לחזק את הגשר ולתקן את ליקויי הבטיחות בו בהתאם להנחיות מהנדס העיר ממלאת את דרישתה הראשונית של העירייה להבטיח את שלומם של המשתמשים בגשר וברחבת הכותל ולמנוע סכנת התמוטטות או דליקה".

"יש להצטער על אזלת היד שהפגינה ממשלת ישראל בטיפול במפגע המכוער והרעוע בלב רחבת הכותל ובכניסה להר הבית. בהליך נכון של קבלת החלטות למימוש הקמת הגשר בהתאם לתכנית המאושרת ניתן להגיע לפתרון הנכון והראוי של הצבת גשר קבוע ובטוח, בדיוק במקום בו עמד הגשר הישן שנים ארוכות", לשון ההודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת