פרס: "גל החקיקה הזה הוא מצעד האיוולת"

נשיא המדינה שמעון פרס תוקף בחריפות את יוזמות החקיקה האחרונות ובראשן חוק העמותות, התיקון לחוק איסור לשון הרע והצעת החוק להגבלת המואזינים במסגדים. בראיון שהעניק ל"ידיעות אחרונות" אמר הנשיא כ"האנשים שאחראים לזה עושים עוול לעצמם ולמדינה". פרס שוחח עם היועץ המשפטי לממשלה ותמך בעמדתו נגד החוקים הללו

"אני מתבייש". נשיא המדינה (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס לא מוכן לשמור על שתיקה בכל הנוגע לגל החקיקה האחרון בכנסת. בראיון שהעניק ל"ידיעות אחרונות" מביע פרס תרעומת גדולה ותוקף את יוזמי החוקים ה"אנטי דמוקרטיים". " האנשים שאחראים לזה עושים עוול לעצמם ולמדינה", קבע הנשיא.

נשיא המדינה התייחס להצעת החוק לייבוש עמותות השמאל, הצעת חוק המואזין וההצעה לתיקון חוק לשון הרע וציין כי הן גורמות לו להתבייש: "זה פשוט מצעד האיוולת. מה זה נותן? זה רק מקלקל את תדמיתנו. אם יפקחו על זכויות האדם בישראל מבחוץ יהיה יותר טוב? אין בזה שום הגיון, אבל לצערי אלה חבר'ה חסרי הגיון".

בנוגע לחוק המואזין אמר פרס כי "יש בישראל חוק נגד רעש. המואזין מפריע - תשתמש בחוק. אבל אל תעשה חוק שיש בו טעם דתי. אתה לא מוכרח לקומם את כל המוסלמים והעולם הערבי נגדנו".נשיא המדינה ציין כי מנהיגים ומכרים מרחבי העולם פונים אליו ומביאים דאגה מסדרת החוקים האלה. "אין דמוקרטיה בלי סובלנות. אין דמוקרטיה בלי נדיבות מסוימת", הסביר פרס. "ראש הממשלה מבין את זה, וחלק הוא מנסה לעצור. אני באופן אישי מתבייש שמנסים להעביר חוקים כאלה. האנשים שאחראים לזה עושים עוול לעצמם ולמדינה", אמר הנשיא.

עוד גילה פרס כי בימים האחרונים קיים שיחה עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והביע תמיכה בעמדתו נגד יוזמות חקיקה שמבקשות להגביל את חופש הביטוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת