שר החוץ ליברמן: "חוק המסגדים לגיטימי"

בתדרוך עיתונאים מיוחד התייחס היום ליברמן לנושאים שעל פרק היום וגם להצעת החוק שמעוררת סערה, להשתקת המואזינים. על הבחירות ברוסיה אמר: "רוסיה הדמוקרטית קיימת בדיוק 20 שנה, אי אפשר להשוות בינה לבין דמוקרטיות עתיקות יותר". בנושא אסד התבטא שר החוץ: "זה עניין של זמן"

רק אמש הורה נשיא סוריה דימיטרי מדבדב לחקור את הטענות על הונאות וזיופים בבחירות לפרלמנט הרוסי והיום אומר שר החוץ ליברמן בנושא: "אין לי ספק, גם שהסתכלתי על כל ההוכחות, שתוצאות הבחירות משקפות את מצב הרוח ברוסיה".

"תקלות יש בכל מקום", הוסיף ליברמן עם זאת, "גם במדינות הרבה יותר מתקדמות. זה רחוק מלהיות מושלם אבל בהחלט משקף את המצב. רוסיה הדמוקרטית קיימת בדיוק 20 שנה, אי אפשר להשוות בינה לבין דמוקרטיות עתיקות יותר דוגמת צרפת, אנגליה וארה"ב. אי אפשר לקפוץ 4 מדרגות בדקה".

לדברי ליברמן, "רק לשם השוואה, על פי מה שהבנתי יצאו לרחובות כ-200 אלף איש, לא כל כך הרבה אם מסתכלים על כל אוכלוסיית מוסקבה, בהשוואה ל-400 האלף שיצאו אצלנו". שר החוץ הזהיר כי "חלק מהמפגינים לא כולם חברים שלנו, לא כולם מהווים את המחאה האותנטית".

"אבו מאזן אומר לרוצחים שהם גיבורים"

על פרשת "חוק השקטת המסגדים" שיזמה ח"כ אנסטסיה מיכאלי אמר שר החוץ: "הגישה שלי בחוקים מסוג זה היא שאני נגד להמציא את הגלגל. חוק המסגדים לגיטימי, יש לו תקדימים שעברו למשל במשאל עם בשוויץ. כך גם בחוק העמותות, ביקשנו ממחלקת המחקר של הכנסת שתביא לנו תקדימים - אם דברים דומים עברו באנגליה, ארה"ב ומקומות אחרים, זה יכול לקרות גם כאן".

ליברמן חידד את התנגדותו להעברת כספי המסים לרשות הפלסטינית. "ברגע שאבו מאזן פוגש את הרוצחים לאחר שחרורם כשהם חוזרים לרמאללה ואומר להם שהם גיבורים ומעניק להם מלגה של 10,000 דולר ואחר כך גם דירה, זה לא נראה לי הגיוני", אמר. "למרות שמדובר בכסף שלו, מותר לו לתת אותו למי שמבקש לרצוח אותנו? זה יוקרתי, זה משתלם להיות רוצח ומחבל". 

"אסד זה רק עניין של זמן", אמר לאחר שברק קצב אמש "מספר שבועות" לנשיא סוריה. "מה שאנחנו צריכים לדאוג זה מה שיהיה אחר כך, מה תהיה האלטרנטיבה. מטבע הדברים חייב להיות לנו אינטרס לדעת מה יגיע".

ליברמן דחה את הטענות על בידוד מדיני של ישראל, גם בעקבות גל החקיקה האחרון, וציין בתשובה לשאלת עיתונאים כי הדיווחים אודות משבר עם הילרי קלינטון אינם נכונים. לסיום אמר בסוגיית גשר המוגרבים כי: "יש לגלות רגישות, לדעתי מדובר בחוות דעת הנדסית ואין לראות בזה קונספירציה פוליטית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת