"למרות הסכם המתמחים - יש עוד הרבה עבודה"

המשבר במערכת הרפואה הציבורית מאחורינו, לפחות עד שנת 2015. אבל על אף ההישגים המשמעותיים שהשיגו המתמחים והרופאים בהסכמים שחתמו, הם לא הצליחו למצוא פיתרונות לעומס הבלתי נסבל בבתי החולים ולמחסור ברופאים

זהו, אחרי כמעט שנה הסתיים מאבק הרופאים המתמחים - ומדובר בניצחון כפול. מצד אחד, הם הצליחו להשיג הטבות בעלות של 150 מיליוני שקלים בשנה, ומצד שני המדינה הצליחה ליצור שקט במערכת הרפואה הציבורית לפחות עד שנת 2015.

ולמרות ההטבות הכספיות, שנוגעות באופן ישיר לתנאי העסקתם, אפשר להסיק מכך שקיצור משך התורנויות ומספר התורנויות החודשיות ישפרו גם את הטיפול הרפואי בחולים. דוגמה לכך אפשר למצוא במשפט שאמרה לי מתמחה במהלך המאבק: "עשיתי החייאה אחרי 20 שעות משמרת, והיא פשוט לא יצאה לי טוב".

יואב אבן, כתב לענייני בריאות (חדשות 2)

השאלה הנשאלת, היא אם ההסכם הזה שיפר את הרפואה הציבורית בישראל? התשובה היא כן, בהחלט. ההסכם המקורי שיצאו נגדו המתמחים וגם ההסכם הזה, הצליח להביא להישגים משמעותיים: חיזוק הרפואה בפריפריה וגם חיזוק מקצועות שנחשבו חלשים כמו למשל הרדמה, טיפול נמרץ ילדים ומומחיות לרפואת פגים.

מצד שני, עדיין נדרשת עוד הרבה עבודה. ישנו מחסור חמור ברופאים ומיטות, העומס על בתי החולים הוא בלתי נסבל, והתנאים האלה יימשכו גם לאחר חתימת ההסכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת