הרמן קיין: נסיך לב אדום

הרמן קיין נהנה לרגע להיות האיש שמוביל את הסקרים בהתמודדות המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לבית הלבן. אבל מאז, ארבע נשים סיפרו על הרפתקאותיהן עם קיין בחדרי המיטות והמועמד המסקרן איבד גובה. עכשיו מפסיק את הקמפיין. ג'ונתן מן מציע לו להסתכל לצד השני של הרחוב

הרמן קיין. צרות בצרורות (רויטרס)

כמה טינופת מועמד יכול לסחוב על גבו ועדיין, לעשות את דרכו לבית הלבן? המועמד הרפובליקני הרמן קיין מגלה את התשובה עכשיו, כשעוד פרשיית מין נקשרת לשמו, אבל הוא לא הראשון שניצב בסיטואציה הזו.

"אנחנו מעריכים מחדש את המצב", אמר קיין שאישר את הידיעה שהציבה סימן שאלה סביב המשך הקמפיין שלו. קיין הוא איש עסקים ושדרן רדיו בלי ניסיון במשרות ציבוריות, אבל הוא צובר ניסיון בהתמודדות עם האשמות מביכות.

למשך פרק זמן קצר הוא הוביל את הסקרים של המפלגה והיה המועמד המוביל להתמודד מול ברק אובמה, אבל מהר מאוד "קיין ההבטחה" הפך ל"קיין המטריד מינית": ארבע נשים שונות התלוננו על תוקפנותו המינית של לפני שנים. הוא, מצדו, מכחיש את ההאשמות.

קלינטון. שלט ושכב (רויטרס)

השבוע עוד אישה הרימה את ראשה ואמרה שהמועמד הרפובליקני ניהל איתה רומן במשך 13 שנים במהלכם היה נשוי, נישואים שנמשכים כבר ארבעה עשורים. היא אמרה שהיא מספרת על הרומן רק בגלל שהעיתונאים עמדו לפרסם אותו, וכך היא תצמצם את הנזק. "זה היה רומן יומיומי", אמרה ג'ינג'ר ווייט. "האם אני גאה להודות ברומן הזה?! לא, ממש לא".

יש תקדימים

קיין מכחיש את היחסים המיניים עם האישה הזאת וכל אחת אחרת. במקרה של ג'ינג'ר הוא אומר שהלווה לחבר בעת צרה כלכלית, אבל הוא הבין שהשערורייה הזו עשויה לחסל את סיכוייו להגיע לבית הלבן. "נחליט במהלך הימים הקרובים", הוא אמר.

קיין חושב עכשיו על המשפחה שלו, על סיכוייו הפוליטיים ועל כמה הוא רצה להיות נשיא ארצות הברית. אבל הוא היה יכול להזכר בהאשמות דומות, שלא עצרו נשיא אחר: ב-1992 מועמד נשוי שרץ לבית הלבן הובך על ידי אישה שטענה שניהלה איתו רומן ואחר כך אפילו עמד מול תביעתה של אישה אחרת שטענה שהטריד אותה מינית. זה לא הרס את הקריירה הפוליטית שלו.

גם קלינטון הודה בסופו של דבר כי קיים יחסי מין עם ג'ניפר פלאוורס ושילם 850,000 דולר לפאולה ג'ונס מבלי להודות שהטריד אותה אי פעם. קלינטון השלים שתי כהונות בבית הלבן, למרות שבמהלכן הוא הסתבך עם מתלמדת בבית הלבן בשם מוניקה לווינסקי. היום אנחנו יודעים שגם הרמן קיין יודע איך לשבות לבבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת