למרות עסקת הטיעון: אין למרגול סיבה לחגוג

בעוד יומיים יסתיים ככל הנראה משפטה של הזמרת מרגלית צנעני. היא תודה במסגרת עסקת טיעון בעבירות חמורות, אבל לא תרצה יום אחד מאחורי סורג ובריח. למרות העובדה הזו, אין לה כל סיבה לחגוג - היא הודתה שניהלה קשרים עם ארגוני פשיעה, אבל בניגוד למה שהפרקליטות גרמה לנו להבין - היא ממש לא ניהלה אחד כזה

עם חתימת הסדר הטיעון במשפט מרגול, אפשר להכניס דברים לפרופורציה. מרגול לא ניצחה היום, וזהו לא יום חג בעבורה - למרות ההסדר המצוין שהשיגו לה עורכי הדין ששי גז, שחר חצרוני ותמיר סננס. מבחינת פרקליטיה זהו הישג, מכיוון שמרשתם לא תישלח למאסר, אבל יש להסתכל על התמונה המלאה.

המשטרה מנהלת קרב עיקש נגד ארגוני הפשע, ובמקרה הזה היא לא חיפשה את מרגול, אלא ניסתה והצליחה להקליט את מיכאל חזן. אמנם עבריין זוטר, אבל בארגון הפשע של דומרני. המשטרה, ובמקרה הזה היחידה הכלכלית שלה, העבירה מסר חד לארגוני הפשע: אנחנו בכל מקום. דומרני יודע שהוא לא יכול לדבר באופן חופשי בביתו, ולא עם חייליו מכיוון שלכולם מצותתת המשטרה.

ולגבי הביקורת כלפי המשטרה והפרקליטות? כבר בתחילת הפרשה פרסמנו שגורמים בכירים המקורבים לחקירה טענו שמרגול לא תשב בכלא. השיטה בה נוקטים התובעים, שבאים לבית המשפט ואומרים דברים חמורים - כמוה כדריסת זכויות האזרח. בדבריהם על מרגול, הם נתנו לנו תחושה כאילו מרגול מנהלת את הפשע בישראל, אבל הדבר הזה ממש רחוק מהמציאות. היא בסך הכל הייתה שם בורג קטן ומכוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת