מה שגיב טיירי היה אומר על זה?

פרשת מרגלית צנעני זכתה לסיקור בפרופיל גבוה במיוחד, אבל התוצאות: לא דובים ולא יער. האם זוהי שעתה של התקשורת לעשות חשבון נפש לאחר שנפלה קורבן לתעלול פרסומי של מערכת שלטון החוק? מעין שריג בטור אישי על הפרשה שהסתיימה בקול ענות חלושה

הבדיחה על חשבוננו? מרגלית צנעני (חדשות 2)

מה לא סיפרו לנו במשטרה ובפרקליטות על מרגלית צנעני בחודשים האחרונים? שהיא מסוכנת לציבור, ממש מופע אימים מהלך, שהתנהגה כעבריינית פלילית, התרועעה עם אנשי פשע בכירים, שניהלה מנגנון סחיטה מתוחכם הכולל את משפחה ואמרגנה. בקיצור, פושעת מהמעלה הראשונה. אז איך יסבירו במשטרה ובפרקליטות שכל התיאורים המוגזמים שבהם השתמשו יסתכמו ככל הנראה בכמה חודשים של עבודות שירות?

קשה היה שלא לעקוב אחרי פרשת מרגול בחודשים האחרונים. מדובר בפרשה שסוקרה בפרופיל גבוה וכללה את כל האלמנטים של סיפור טוב: כוכבת, עבריינים בעלי שם מוכר, תכנית ריאליטי נצפית וכל השמות הגדולים בעולם הזמר המזרחי. היא כללה הכל חוץ מאת מבחן התוצאה. בסופו של יום נותרנו עם מה שמסתמן כעבודות שירות בלבד, עונש של אחרוני הכייסים. אז מה קרה לשובל הראיות וההקלטות החמורות?

העיתונות והתקשורת נפלו, אולי בקלות יתרה, בפח יחסי הציבור של המשטרה ופרקליטות המדינה. שיגרו לנו מרואיינים, כותרות, הדליפו הקלטות ותמונות מעצר. באמת ובתמים ניתן היה לחשוב שמדובר באחת הנשים המסוכנות שפעלו בעולם הפשע המקומי.

האם התקשורת הייתה רק כלי להפעלת לחץ?

בסופו של יום לא דובים ולא יער. היום אנחנו כבר יודעים לומר שהמשטרה השתמשה בכלי התקשורת כפלטפורמה להפעלת לחץ על צנעני וחבריה העבריינים מיכאל חזן ושלום דומרני. ואיפה הם היום חודשיים אחרי? דומרני יצא מכתב האישום ומיכאל חזן צפוי לרצות חודשים ספורים מאחורי סורג ובריח.

בואו נודה על האמת. כבר הרשענו את מרגול וגם נהנינו לעשות את זה על הדרך. ראינו את הזמרת הפופולרית ושופטת הריאליטי עתירת הרייטינג כשהיא עלובה, מושפלת ומובסת. התמוגגנו כשהתפרסמה תמונתה כעצירה בנווה תרצה. הרמנו גבה כששחררה לרדיו ממעצר הבית את הסינגל החדש. קראנו לזה יחסי ציבור נלוזים.

אבל הבדיחה היא על חשבוננו. מערכת שלטון החוק השתמשה בנו כדי לסגור חשבונות לא פתורים עם אנשי הפשע והצווארון הלבן. אותם אנשים שאף גוף אכיפתי לא מצליח להתקרב להרשיעם. והיום כל שנותר לתהות הוא - מה שגיב טיירי היה אומר על זה?

הכותבת היא עיתונאית במערכת התכנית "שש" עם עודד בן עמי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת