פיצוץ מחסן הנשק - הוכחה לכך שחיזבאללה עושה בדרום לבנון כבשלו

זמן קצר אחרי שקולות נפץ החרידו את סביבות הכפר סידיקין, בין אם בשל פעולה ישראלית יזומה ובין אם בשל תקלה, נפוצו דיווחים סותרים על הגורם לאירוע. מעל לכולם ברור דבר אחד: החלטה 1701 של האו"ם וההגבלות על התחמשות חיזבאללה אינם נאכפים

העשן שהיתמר מעל לזירת הפיצוץ שהתרחש היום במחסן של חיזבאללה בכפר סידיקין שבדרום לבנון הצטבר לכדי ענן מיסתורין שממשיך לרחף מעל האזור - כשהאחראים לאירוע והגורמים לו עדיין עלומים.  

פרט לאותם הפרטים, חשובים ככל שיהיו, שעדיין אינם ידועים - מה שבכל זאת ברור ממה שהתרחש הבוקר הוא כי הסיכומים שעוגנו בהחלטה 1701 של האו"ם, שהתקבלה בתום מלחמת לבנון השנייה וקובעת מגבלות על החזקת נשק בקרבת הגבול עם ישראל, אינם נשמרים.

ההתעלמות מההחלטות נמשכת גם חרף העובדה שממשלת לבנון עצמה מחויבת לאותה החלטה שאחמה מכובדת.

מחסני הנשק שמפעיל חיזבאללה בכפרים בדרום לבנון מלמדים על כך שהארגון עושה במרחב כבשלו. יש לאנשיו את הכוח לסגור אזורים שלמים לכניסת אזרחים ולבודד אותם, בעיקר לנוכח העובדה שאין מדובר באירוע הראשון שחשף מחסנים דומים של חיזבאללה בסביבה.

זמן קצר אחרי האירוע, מיהר ציר של חיזבאללה בפרלמנט הלבנוני להעניק ריאיון טלוויזיוני שבו אמר: "לפני כמה זמן, כשהייתה איזו שריפה במחסן, החלו לצוץ כל מיני פרשנויות והסברים. יש מנגנונים ביטחוניים שממונים על העניין הזה. אנחנו ממתינים לחקירה שלהם. מבחינתנו, כל דבר שקשור לכל איום שהוא על המחסנים והתשתיות של ההתנגדות או על ביטחון הציבור הלבנוני – אנחנו אחראים לו, כך או אחרת".

דבריו של אותו איש חיזבאללה מלמדים על המבוכה הרבה שחשים בארגון לנוכח התקלה הנוספת שחשפה שוב את כמויות הנשק הגדולות שמוחזקות על ידיו בדרום לבנון. אם מדובר בתקלה ובוודאי אם היה זה פיצוץ יזום - הרי שלא נוח בחיזבאללה להודות בכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת